Спеціальні потреби

НАСА оголосило, що купить місячний ґрунт у приватної компанії


Американське космічне агентство НАСА оголосило конкурс серед приватних компаній, які б змогли полетіти на Місяць і доставити зразки пилу та ґрунту на Землю.

Адміністратор НАСА Джим Брайденстін повідомив, що НАСА «придбає місячний ґрунт у комерційного постачальника. Настав час для регуляторної ясності в сфері видобутку і торгівлі космічними ресурсами».

«Попит на місячний ґрунт серед науковців дуже великий. Практично весь місячний матеріал, який НАСА має на тепер, було зібрано під час програми «Аполон», - коментує оголошення видання Мічиганського технологічного інституту (МІТ).

Ціна за 50- 500 грамів коливатиметься від 15 000 до 25 000 доларів, тому для компанії основною мотивацією для участі в цій програмі будуть не гроші, а можливість освоїти нову сферу діяльності, зазначають експерти МІТ.

В рамках програми «Артеміда» НАСА планує до 2024 року повернути людину на Місяць, а потім доправити пілотовану місію на Марс.

«Ми використаємо те, що дізнаємось на Місяці та навколо нього, щоб зробити наступний гігантський стрибок - надіслати астронавтів на Марс», - додав Брайденстін.

Програма «Артеміда» також передбачає серію домовленостей щодо використання космічних ресурсів. Правила нагадуватимуть ті, що діють стосовно океанів, зауважував раніше Брайденстін.

Дивіться також: Місто спустошується: з березня, за деякими оцінками, понад півмільйона людей виїхали Нью-Йорк Сіті. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG