Спеціальні потреби

Гантера Байдена визнали винним у трьох порушеннях у справі про володіння зброєю


Архівне фото: Гантер Байден біля федерального суду 10 червня 2024 року у Вілмінгтоні, штат Делавер. AP Photo/Matt Rourke
Архівне фото: Гантер Байден біля федерального суду 10 червня 2024 року у Вілмінгтоні, штат Делавер. AP Photo/Matt Rourke

Гантера Байдена визнали винним за всіма трьома звинуваченнями, пов’язаними з купівлею револьвера в 2018 році, коли, як стверджувала прокуратура, син президента збрехав у заявці на покупку зброї, заявивши, що він не вживав незаконних препаратів і не був залежним від наркотиків.

Присяжні визнали Гантера Байдена винним у тому, що він збрехав, коли отримував федеральний дозвіл, заявивши, що не вживав наркотики, та незаконно володів зброєю протягом 11 днів.

Йому загрожує до 25 років ув’язнення, хоча зазвичай ті, хто вчинив злочини вперше, не отримують максимальний термін. Незрозуміло, чи призначить суддя Меріеллен Норейк покарання у вигляді позбавлення волі.

Гантер Байден та ймовірний кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп, головний політичний опонент чинного президента Джо Байдена, отримали вироки від судів присяжних в рік виборів.

Джо Байден не був присутнім в залі федерального суду в Делавері, де судили його сина, і мало говорив про справу, побоюючись створити враження втручання у кримінальну справу, яку порушило міністерство юстиції його ж Адміністрації.

Після оголошення Гантера винним, президент Джо Байден заявив:

Я прийму результат цієї справи і продовжуватиму поважати судовий процес, тоді як Гантер розглядає варіант апеляції.
Президент США Джо Байден

"Я — президент, але я також і батько. Джилл і я любимо нашого сина і пишаємося чоловіком, яким він є сьогодні. Так багато родин, чиї рідні боролися із залежністю, розуміють відчуття гордості, коли ти бачиш, що той, кого ти любиш, виходить з того стану і є сильними та стійкими у своєму відновленні".

"Я прийму результат цієї справи та продовжуватиму поважати судовий процес, тоді як Гантер розглядає варіант апеляції. Джилл і я завжди будемо поруч з Гантером, як і решта нашої родини з любов'ю та підтримкою. Ніщо цього не змінить", - запевнив Джо Байден.

Утім союзники президента-демократа стурбовані тим, що суду — а тепер і засудження — зазнає 81-річний чоловік - Джо Байден - який довгий час хвилювався за здоров’я свого єдиного живого сина та за його тверезість.

Гантер Байден і Дональд Трамп стверджували, що стали жертвами поточної політики. Але тоді як Трамп продовжує неправдиво стверджувати, що вирок був "сфальсифікованим", Джо Байден заявив, що погодиться з результатами вироку і не буде прагнути помилувати свого сина.

Юридичні проблеми Гантера Байдена не закінчилися. У вересні в Каліфорнії його очікує суд за звинуваченням у несплаті 1,4 мільйона доларів податків, і республіканці в Конгресі дали зрозуміти, що продовжуватимуть переслідувати його у своїй спробі імпічменту президента, яка трохи пригальмувала.

Прокуратура, яка розслідує справу щодо його сина, не звинувачувала президента в будь-яких правопорушеннях.


Обвинувачення присвятило більшу частину судового процесу тому, щоб висвітлити серйозність проблеми Гантера Байдена з наркотиками за допомогою дуже особистих свідчень і присоромлюючих доказів.

Присяжні почули свідчення колишньої дружини та колишньої дівчини Гантера Байдена про його звичне вживання наркотиків та їхні невдалі спроби допомогти йому очиститися. Члени присяжних побачили зображення розпатланого сина президента з оголеним торсом у брудній кімнаті, а також напівголим із трубками для введення наркотиків. Також переглянули відео, як такі речовини зважують на вагах.

Гантер Байден не давав свідчень, але присяжні почули його голос, коли прокурори відтворювали аудіоуривки з його мемуарів 2021 року "Beautiful Things", в яких він розповідає про те, як досяг дна після смерті свого брата Бо у 2015 році, і про те, як потрапив у наркозалежність.

Прокурори вважали докази необхідними, щоб довести, що 54-річний Гантер перебував у муках залежності, коли купив зброю, і тому збрехав, коли відповів "ні" у формі, яка запитувала, чи був він "незаконним споживачем або залежним від наркотиків".

Адвокат захисту Аббе Лоуелл стверджував, що стан розуму Гантера Байдена був іншим, коли він писав книгу, ніж тоді, коли він купив пістолет — коли він зокрема не вірив, що має залежність.

Лоуелл звернув увагу присяжних на те, що деякі питання в протоколі операцій з вогнепальною зброєю вказано в теперішньому часі, наприклад, "чи ви незаконно вживаєте наркотики чи залежні від них".

І Лоуелл припустив, що Гантер Байден тоді міг відчувати, що у нього були проблеми з алкоголем, але не проблеми з наркотиками. А зловживання алкоголем не перешкоджає придбанню зброї.

Минулого року Гантер Байден сподівався на завершення тривалого федерального розслідування, згідно з угодою з прокуратурою, що дозволило б уникнути видовища судового процесу, та ще й так близько до виборів 2024 року. Згідно з угодою, він мав би визнати себе винним у податкових правопорушеннях і уникнути судового переслідування у справі про зброю.

Але угода не склалася після того, як суддя Маріеллен Норейка, номінована Трампом, поставила під сумнів незвичні аспекти запропонованої угоди, і юристи не змогли розв'язати це питання.

У серпні минулого року генеральний прокурор Меррік Гарленд призначив головного слідчого Девіда Вейса, прокурора США у Делавері, спеціальним прокурором, а через місяць Гантеру Байдену було висунуто звинувачення.

Гантер Байден сказав, що йому висунули звинувачення, оскільки Міністерство юстиції потрапило під тиск республіканців, які стверджували, що до сина президента-демократа особливо ставляться.

Причиною того, що правоохоронні органи порушили питання револьвера, стало те, що Гейлі Байден, вдова іншого сина президента Бо, знайшла зброю у вантажівці Гантера 23 жовтня 2018 року, запанікувала та викинула револьвер у сміттєвий бак на ринку Янссена, де його випадково виявив хтось інший. Про цей епізод вона свідчила в суді.

Гейлі Байден, яка мала романтичні стосунки з Гантером після смерті Бо, зрештою викликала поліцію. Офіцери вилучили револьвер у чоловіка, який забрав його разом із іншою вторсировиною зі смітника. Зрештою справу закрили через відсутність співпраці з боку Гантера Байдена, якого визнали потерпілим.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG