Спеціальні потреби

ЄС та Японія створюють найбільший регіон вільної торгівлі в світі


Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, президент Європейської комісії Жан Клод Юнкер та голова Європейської ради Дональд Туск
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, президент Європейської комісії Жан Клод Юнкер та голова Європейської ради Дональд Туск

Європейський Союз та Японія підписали масштабну угоду в сфері торгівлі. Угода, дія якої охопить 600 мільйонів осіб, передбачає скасування біля 100 відсотків митних тарифів у двосторонній торгівлі.

Економіка ЄС та Японії разом становлять біля третини економіки світу, пише NPR.

"ЄС та Японія продемонстрували непохитну рішучість нести прапор вільної торгівлі в світі", - заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

"Документ, який ми сьогодні підписали – це більше ніж угода з торгівлі, - заявив президент Європейської комісії Жан Клод Юнкер. - Ми заявляємо, що віримо у відкриту справедливу торгівлю засновану на правилах".

"Сир в одному напрямку, а машини - в іншому", - так коротко охарактеризували угоду в The Economist, пише NPR.

Згідно до угоди, 99% всіх мит на імпорт японських товарів до ЄС буде скасовано, як і 94% мит на експорт європейських товарів до Японії. "Згідно до угоди, буде знято мито у 10% на японські машини і 3% на більшість автомобільних деталей, - пише Reuters, – також скасовуються мита Японії у 30%, або більше на європейські сири і 15% на вино і компанії отримують доступ до участі у державних закупівлях в Японії".

Принципову домовленість з основних аспектів двосторонньої угоду було досягнуто ще минулого року, повідомляє АР. Для того, щоб угода вступила в дію її мають ратифікувати на законодавчому рівні.

Така політика проводиться на контрасті з задекларованою політикою США з запровадження нових мит.

Дивіться також: ​«Від негативної до дуже негативної» – реакція США на заяви Трампа у Гельсінкі

«Від негативної до дуже негативної» – реакція США на заяви Трампа у Гельсінкі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG