Спеціальні потреби

Захід очікує швидкого створення антикорупційного суду – Гельсінська комісія США


Найважливіший наступний крок України в боротьбі з корупцією – створення і введення в дію антикорупційного суду, - заявив головний автор нового звіту Гельсінської комісії про корупцію в Україні Пол Массаро в ексклюзивному інтерв’ю журналісту Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко.

МВФ, США та ЄС спостерігають за остаточним створенням функціонуючої антикорупційної системи, - зазначає дослідник.

Першу частину інтерв'ю читайте тут.

"Маємо Національне антикорупційне бюро (НАБУ), яке може розслідувати діяльність таких осіб. Маємо САП – Спеціальну антикорупційну прокуратуру - яка може переслідувати злочинців, однак немає кінцевої ланки – суду, який би виносив рішення", - переконаний Массаро.

Це не означає, що ми маємо надсилати всіх маршем у кайданках. Це мусить бути процес на основі верховенства права
Пол Массаро

Остаточно можна буде говорити, що антикорупційна система в Україні працює лише після того, як її ефективність оцінять міжнародними експертами, - переконаний дослідник.

"Антикорупційна структура вже продемонструвала, що вона – потужна, незалежна і може добре працювати. Стосовно суду – ми хотіли б бачити рішення на основі доказів, на основі верховенства права, що б підтвердили незалежні експерти і які приводять до вироків на основі верховенства права. Це не означає, що ми маємо надсилати всіх маршем у кайданках. Це мусить бути процес на основі верховенства права, коли міжнародні експерти скажуть: "Так! Це - верховенство права!".

Політична воля для втілення реформи існує, - переконаний Массаро.

"Політична воля зростала протягом тривалого часу. Я усвідомлюю, як і інші, що Україна йде проти історично складної проблеми подолання корупції", - зазначив дослідник.

Він також відзначив, що реформу підтримує як президент Порошенко, так і громадянське суспільство:

"Президент зробив заяву і підтримав створення антикорупційного суду. Венеціанська комісія підтримала ідею антикорупційного суду. Це – за останні пару тижнів. Це – надзвичайний крок зроблений загалом завдяки громадянському суспільству, яке продовжує тиск і не покладає рук, не припиняє незважаючи на вкорінені інтереси".

Затримки зі втіленням реформи на думку дослідника, можуть бути пов’язані з політичним процесом, коли необхідно дочекатись слушного моменту для найбільш ефективного проведення реформи.

"Як ми бачимо і в Конгресі, інколи політики мають захищати ту чи іншу ідею достатньо довго, заспокоювати різні інтереси, до того часу, поки вони побачать можливість – стратегічне вікно, як ми це називаємо, коли вони можуть вийти і сказати: "Добре, я це схвалюю!". Ось що ми і бачили нещодавно. Це - надзвичайно позитивний розвиток подій".

Очікуєтсья, що Україна може достатньо швидко провести необхідні реформи.

"Не йдеться про 10-20-30 років, - зауважив Массаро. - Ми говоримо про завтра, якщо буде політична воля внести законопроекти, а в Раді – проголосувати. Це те, що має відбутись – потрібен закон, що уможливить формування антикорупційного суду, потрібно, щоб суддів обирали за участі міжнародної спільноти. Потрібні справжні призначення і це може запрацювати".

Дивіться також: Секрет успіху Grammarly: репортаж із Кремнієвої долини

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG