Спеціальні потреби

Названо перешкоду використанню "Джавелінів" Україною без крайньої потреби


Дорожнеча пострілів "Джавелінами" гарантує, що ЗСУ не будуть використовувати їх без крайної потреби, або ж для ведення вогню на придушення. Про це розповів Ґустав Ґрессель, старший дослідник аналітичного центру European Council on Foreign Relations у Берліні.

Аналітик вважає рішення США про продаж Україні протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" виправданим, але відзначає що продаж несе у собі і потенційну загрозу.

"Джавеліни" належать до останнього покоління керованих протитанкових ракет на які США та багато членів НАТО самі покладаються у випадку необхідності захиститись від можливих дій Росії. Якби "Джавеліни" потрапили до рук Росії - на полі бою, або завдяки шпигунам - це б завдало шкоди національній безпеці США", - пише дослідник, який також висловлює сумніви у здатності СБУ гарантувати безпеку "Джавелінів" в Україні.

Альтернативою ризикованому продажу Україні сучасних переносних протитанкових комплексів Ґрессель дослідник називає продаж протитанкових ракет старшого покоління: TOW, HOT, Bill 1, Milan, Dragon.

А от "Джавеліни", вважає експерт, Україна могла би отримати пізніше в якості винагороди за успішну реформу СБУ

Постріли настільки дорогі, що комплекси не стануть використовувати на основі лише підозр про рух росіян, або для вогневої підтримки

Раніше стало відомо про прибуття "Джавелінів" до України.

Рішення про надання дозволу на продаж Україні переносних ракетних комплексів Адміністрація Трампа ухвалила на початку року.

Державний департамент США узгодив продаж Україні 210 ракет "Джавелін" та 37 командно-пускових установок загальною вартістю у 47 мільйонів доларів.

При цьому на початку року посол США в Україні Марі Йованович заявила, що уряд Сполучених Штатів Америки надасть летальну зброю Україні абсолютно безкоштовно. У ЗМІ лунала суперечлива інформацію щодо того, про яку саме летальну зброю говорила пані посол.

На думку Ґресселя, дорожнеча "Джавелінів" обумовить те, що українці не стануть їх використовувати без крайної потреби.

"Постріли настільки дорогі, що комплекси не стануть використовувати на основі лише підозр про рух росіян, або для вогневої підтримки – а саме такі дії, зазвичай, призводять до супутніх втрат у ході конфлікту", - пише дослідник.

Дивіться також: Волкер розповів, чи може бути розширений Нормандський формат

Волкер розповів, чи може бути розширений Нормандський формат. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG