Спеціальні потреби

Японці створили непереможного робота для гри у Камінь-ножиці-бумага


Винайдений японцями робот, який граючи у відому гру «каміння-ножиці-папір» може виграти у будь-якої людини, привернув до себе увагу всього людства.

Це - звичайна дитяча гра. Але робот у ній – ніколи не програє. Це тому, що його візуальне сприйняття і рух пальців обробляються процесором швидше, ніж людський мозок. Пояснює один з його творців професор-інженер Масатоші Ішікава:

«Це не обман. Кожну мілісекунду процесор, обробляє зображення, розпізнає і приймає рішення, яку фігуру покаже рука людини. І всього на мілісекунду пізніше робот обирає свою виграшну фігуру. Але людина не здатна побачити цієї різниці, адже це всього лише мілісекунда».
Після того, як ми переконаємося в стабільності та безпеці цих технологій, ми пристосуємо їх для людського користування
Винахідник Масатоші Ішікава
Більш гнучкі здатності, підкріплені повторюваннями і майже ідеальною точністю втілені у роботехніку.

Лабораторія, де сконструйовано робота-переможця, може похвалитися і іншими досягненнями. Тут створили робота, який може зловити і не розчавити падаюче яйце.

Інший вміє зав’язувати вузли.

А цей, хоч і не готовий до гри в баскетбол на професійному рівні, але може відбивати м’яч від землі.

Успіхи лабораторії коштують не дешево. Наприклад, над створенням цього робота інженери працювали понад 5 років і вартість його одного пальця дорівнює ціні автомашини.

Ці технології уже давно перейшли за межу розваг. Великі корпорації прагнуть знайти їм комерційне застосування. Зокрема, каже професор Ішікава, для допомоги людям з обмеженими можливостями.

«Після того, як ми переконаємося в стабільності та безпеці цих технологій, ми пристосуємо їх для людського користування».

А тим часом, Масатоші Ішікава та його помічники продовжують удосконалювати своїх роботів, аби вони могили перевершити людину.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG