Спеціальні потреби

З «Фукусіми-1» тимчасово евакуйовано останніх 50 працівників


Атомна електростанція «Фукусіма-1»
Атомна електростанція «Фукусіма-1»

На японській атомній електростанції «Фукусіма-1», пошкодженій через недавні землетрус і цунамі, рівень радіоактивності піднявся настільки, що змусив до тимчасової евакуації останніх 50 працівників, задіяних у подоланні наслідків катастрофи. Уряд Японії, попередив, що йдеться про можливе пошкодження ще одного, третього реактора станції і, як наслідок, радіоактивне забруднення у радіусі 30-ти кілометрів.

Посольство США у Токіо рекомендує американцям виїхати за межі 80-кілометрової зони навколо станції і без необхідності не виходити з помешкань.

Сьогодні ж до нації звернувся імператор Японії Акіхіто. Монарх, який є символом нації без владних повноважень, закликав свій народ єднатись у боротьбі з трагедією та не втрачати надії. За його словами, він молиться, щоб усі люди турбувалися одне про одного і разом подолали трагедію.

Тим часом у світі лунає невдоволення діями уряду Японії. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, японець Юкія Амано заявив, що Токіо мало би надавати оперативнішу й детальнішу інформацію про події. Експерти-ядерники остерігаються, що Японія, як виглядає, недооцінює серйозність кризи. Це, зокрема, стосується оцінки ситуації за міжнародною шкалою ядерних криз.

XS
SM
MD
LG