Спеціальні потреби

Японські чиновники посилають батькам результати тестів шкільних обідів


Як японці слідкують за радіацією у харчах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Чотири роки тому, у березні 2011 року, 9-бальний землетрус і спричинений ним цунамі, призвели до найгіршої, після Чорнобиля, ядерної катастрофи у японській провінції Фукусіма.

Уряд Японії організовано і відносно швидко ліквідував головні наслідки витоку радіації на місцевій атомній електростанції трагедії, однак досі чимало людей залишаються без постійного житла. А одним із найактуальніших питань для країни стало питання безпечної їжі.

Фермер Кадзухіро Ватанабе займається вирощуванням полуниці. Після аварії на Фукусімі продавати соковиті ягоди йому стало набагато важче, навіть попри те, що його господарство знаходиться на достатньо далекій відстані від пошкодженої атомної електростанції. Він скаржиться, що через витік радіації втратив половину клієнтів. Щоправда, зараз бізнес повільно покращується.

«Згідно з останніми дослідженнями, продажі продуктів із регіону Фукусіми зараз складають близько 70-80 відсотків, порівняно з продажами з інших частин Японії. Це свідчить, що настрої людей змінюються», висловлює обережний оптимізм фермер.

Усі вирощені в регіоні продукти, проходять тести на радіацію в Аграрно-технологічному центрі Фукусіми. Японські чиновники переконують, що їх стандарти на рівень цезію у кілька разів вищі ніж в США чи Європі.

«Ми співпрацюємо з різними міжнародними організаціями, включно з МАГАТЕ для того, щоби відслідковувати рівень поглинання радіоактивних матеріалів рисом та іншими аграрними продуктами», заспокоює експерт центру Кацумі Комакі.

По сусідству з цим центром знаходиться фабрика, що комплектує три тисячі шкільних обідів щодня. Готові обіди проходять тести на ймовірне радіоактивне забруднення. Як розповідає чиновниця міста Ацуко Кано, результати цих тестів публікуються у мережі Інтернет та висилаються батькам, щоб вони знали, що їдять їх діти.

Незалежні дослідницькі групи довели, що у провінції Фукусіма залишаються забруднені радіаційні плями, проте вони не знайшли жодних фактів, коли забруднені продуктів з регіону потрапляли на столи японських споживачів. І все ж Фукусіма, яка колись славилась продукцією фермерів та рибалок, нині для багатьох асоціюється зі словом «радіація».

Дивіться також: Сонячні панелі. Чи окупляться витрати? ​

Сонячні панелі. Чи окупляться витрати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG