Спеціальні потреби

Україні важлива підтримка світу в подоланні чорнобильських проблем – Порошенко


Президент України Петро Порошенко у неділю, 26 квітня, у річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, заявив про сподівання Києва на підтримку світу в подоланні наслідків аварії, що сталася двадцять дев’ять років тому. Про це йдеться у зверненні глави держави, розміщеному на його сайті.

«Наслідки катастрофи важким тягарем лягли на плечі нашого народу. За нинішніх непростих часів для України особливо важлива підтримка світової спільноти у подоланні чорнобильських проблем. Сподіваємося, що спільно з країнами-донорами ми зведемо надійне і безпечне укриття над зруйнованим енергоблоком, щоб назавжди захистити українців, інші народи від повторення трагедії 1986 року», – йдеться у заяві.

Президент також відзначив гарну організацію робіт з будівництва об’єкту укриття. За період проведення робіт зі зведення нового безпечного укриття на Чорнобильській АЕС жоден робітник не отримав небезпечної дози радіації. Про це під час відвідин станції у неділю заявив президент України Петро Порошенко.

«Під час робіт, які виконувалися за останні роки, жодна людина не отримала новий статус ліквідатора. Жодна людина не отримала дозу опромінення, що перевищує норми і стандарти», – сказав Порошенко.

«[Робота] дуже добре організована. Демонструє, як вміють працювати українці, французи, англійці, азербайджанці, турки. Але більшість – українці, які сьогодні віддають все можливе, щоб своєчасно забезпечити захист екології, захист від ядерної небезпеки, що за проектами буде вже на сотню років», – сказав Порошенко.

Нині на Чорнобильській АЕС триває спорудження арки нового безпечного укриття, що має накрити саркофаг, термін експлуатації якого спливає. За проектом завершити спорудження арки мають до 2017 року. Наразі споруда доcягла проектної висоти у 109 метрів, і після завершення всіх монтажних робіт її рейками насунуть на четвертий енергоблок.

Сьогодні Україна відзначає 29 річницю аварії на ЧАЕС.

XS
SM
MD
LG