Спеціальні потреби

Дедалі більше країн вводять заборону на імпорт продуктів з Японії


Дедалі більше країн у світі запроваджують у себе заборону на ввезення продуктів з певних районів Японії, побоюючись, що їжа може бути заражена радіацією. До США, які ще раніше запровадили таку заборону, приєдналися Китай та Сінгапур. Додаткові перевірки запровадила Росія та деякі країни Європи.

Очікується, що уряди багатьох інших країн запровадять у себе заборону на імпорт японських продуктів, адже Японія так і не може взяти під контроль проблему, яка виникла на атомній станції Фукусіма.

Японські інженери не знають, що робити з водою, якою охолоджували реактор на АЕС Фукусіма. Рівень радіації у ній у тисячі разів перевищує допустимі норми, а спеціальні сховища, куди її можна було б відкачати – вже давно переповнені. Люди переживають, що радіація потрапить у систему внутрішніх вод і забруднить продукцію місцевих ферм. Побоювання людей яскраво видно на прикладі одного з найпопулярніших рибних ринків Японії, на якому виручка зменшується з кожним днем. А поставки риби з уражених радіацією районів повністю зупинені.

Деякі покупці цілком перестали купувати овочі і не звертають навіть уваги на те, з якого регіону вони привезені. Деякі іноземні держави обмежили імпорт продуктів, вирощених на територіях поблизу АЕС Фукусіма. Це стосується молока, фруктів, овочів та морепродуктів. У Сінгапурі, де вже діє заборона на імпорт, клієнти у ресторанах також висловлюють стурбованість ситуацією.

«Споживачі більше не мають впевненості і такої довіри до продуктів, яка була колись. І цьому ніяк не зарадиш», – говорить менеджер ресторану «Matsu» Конні Гон.

А в іншому популярному ресторані «Akane» навіть змінили меню, говорить його менеджер Накакіта Йосіхіко:

«По-перше, вони хочуть знати звідки ми беремо продукти і чи вони безпечні. Це два основних питання на які є проста відповідь – продукти не вирощували в районі Фукусіми, і Сінгапур може їх перевірити, щоби переконатися».

Канада, Австралія та Росія запровадили схожу заборону на імпорт японських продуктів. Дослідник Білл Дуроді каже, що до цього списку приєднуватимуться дедалі більше країн:

«Сполучені Штати запровадили заборону на імпорт. І якщо така велика країна вдається до таких кроків то найімовірніше, що цей прикладу наслідуватимуть і інші».

Втім, деякі експерти переконані, що небезпека радіаційного забруднення продуктів є перебільшеною. Так Чарльз Ебінгер з Інституту Брукінгса у Вашингтоні стверджує, що пересічній людині треба щодня протягом року пити літр зараженого молока, щоби отримати той рівень опромінення, який людина отримує під час однієї комп’ютерної томографії. Чарльз каже, що найбільших збитків від цього зазнає економіка на сході Японії:

«Ця частина Японії дуже залежить від сільського та рибного господарств, тож я вважаю, що вся ця ситуація сильно вдарить по економіці того регіону і, як наслідок, по цілій країні».

Чимало європейських країн збираються оголосити заборону на імпорт японських продуктів. Німеччина і Франція уже почали брати аналізи їжі. Втім, вони кажуть, що поки не отримають результатів досліджень, заборону накладати не будуть. Всесвітня організація охорони здоров’я станом на сьогодні стверджує, що криза на АЕС Фукусіма не становить загрози людям за межами Японії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG