Спеціальні потреби

Імператор Японії просить дати йому можливість відмовитися від престолу


Імператор Акіхіто звертається до народу
Імператор Акіхіто звертається до народу

У понеділок імператор Японії Акіхіто звернувся з рідкісною промовою до народу, в якій заявив, що він надто старий і немічний, щоб виконувати свої обов’язки.

«Коли я беру до уваги те, що моє здоров’я поволі занепадає, я турбуюся, що мені може стати важко виконувати всі свої обов’язки як символ держави, як я це робив дотепер», сказав Акіхіто у зверненні.

Згідно з повідомленнями, стан здоров’я 82-річного імператора погіршується. Останніми роками він пройшов операцію на серці, бронхіт і його лікували від раку простати.

Імператор не може просто зректися престолу з уваги на закон від 1947 року, в якому сказано, що заміна на престолі може статися лише в разі смерті імператора.

Проте Акіхіто не просив, щоб парламент змінив закон, тому що він не хотів, щоб сказали, що він втручається у національну політику.

«Він лише просив японців, щоб вони зрозуміли ситуацію. Його звернення не мало будь-якого політичного чи дипломатичного характеру», сказав японський експерт Хосака Юдзі з сеульського Університету Седжон.

Результати опитування громадської думки вказують на те, що від 80 до 90 відсотків громадськості підтримують пропозицію про зміну закону, щоб імператор міг відмовитися від престолу.

Однак деякі традиціоналісти у консервативній правлячій коаліції прем’єр-міністра Сіндзо Абе неохочі розпочати дебати про питання відмови від престолу, тому що цей процес міг би розпочати дебати про інші зміни, проти яких вони рішуче виступають, наприклад, щоб пост імператора могла перебрати жінка.

Прем’єр-міністр Абе не зайняв позиції щодо зміни закону в справі престолонаслідництва.

«Беручи до уваги вік імператора і тягар його обов’язків, я думаю про його душевнувтому. Я думаю, що ми повинні подумати про те, що можна зробити у відповідь на його звернення», сказав Абе.

Дивіться також: Ось як отримати статус біженця у США

Ось як отримати статус біженця у США. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG