Американські офіційні особи намагаються встановити, як результати виборів в Італії можуть вплинути на відносини зі Сполучені Штати. Перспективи створення уряду популістськими партіями, які мають сильні зв’язки з Кремлем, викликають занепокоєння також в Брюсселі.
Прихід до коаліційного уряду правого напрямку партії Північна ліга або «Руху п’яти зірок (Мовіменто 5 Стелле - М5S) може вплинути на обмеження обміну розвідувальними даними між обома країнами.
Як сказав «Голосу Америки» службовець американскьої контррозвідки, зменшиться кількість інформації, яку зможуть отримати італійці, хоча, за його словами, « це не матиме впливу на наші обміни, якщо йдеться про джихадистів та терористичні загрози».
Однак новий італійський уряд працюватиме на скасування західних санкцій, накладених на Росію після того, як у 20014 році вона загарбала від України Крим.
М5S і Ліга виступають скасування санкцій, кажучи, що вони шкодять також Італії. У 2016 кілька регіонів північної Італії прийняли резолюцію, у якій закликали уряд у Римі схвалити анексію Криму і визнати його частиною Росії. Цього самого року делегація політикиів і бізнесменів відвідала окупований росіянами Крим.
Члени M5S схвально оцінили військове втручання Москви на підтримку президента Сирії Башара аль Асалда і виступали проти НАТО, звинувачуючи альянс у заохочуванні протестів на Майдані у Києві, які спричинили втечу Януквовича до Росії
Впливова в Італії Комуністична партія робила, що навіть у час Радянського Союзу Італія постачала СРСР індустріальну техніку, а Фіат побудував автомобільний завод у Тольятті. Прем’єр-міністр втримував тісні зв’язки з Путіним, а у 2015 році навіть відвідав Крим.
Виступаючи в Москві, спікер Державної думи Леонід Слуцький висловив упевненість, що, беручи до уваги результати виборів, в нього немає сумніву щодо покращення відносин між Італією і Росією.
Дивіться також: Чому в одному із американських штатів все більше людей виживає після серцевих нападів?