Спеціальні потреби

Новий італійський уряд обіцяє перетворити табори іммігрантів на депортаційні центри


Новопризначений міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, лідер крайньоправої партії “Ліга".
Новопризначений міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, лідер крайньоправої партії “Ліга".

Міністр внутрішніх справ затвердженого у п'ятницю італійського уряду Маттео Сальвіні заявив, що іммігранти в тій країні повинні “приготуватися пакувати валізи”.

Наміри депортувати з Італії сотні тисяч мігрантів, багато з яких потрапляють в країну, перетинаючи Середземне море з півночі Африки, були серед головних виборчих обіцянок Сальвіні, лідера крайньоправої партії “Ліга” (відомої раніше як “Північна ліга”).

...мігранти застрягли в Італії. Така ситуація не лише несправедлива, але й фінансово важка...

Сальвіні заявив у неділю, що ужорсточення політики щодо мігрантів також “буде рятувати життя людей” на тлі повідомлень, що лише за минулі вихідні понад півсотні мігрантів утопилися в Середземному морі, намагаючись дістатися до Європи.

Щороку близько ста тисяч мігрантів опиняються на італійській території, і багато з них намагаються просуватися в інші країни Європейського Союзу.

Але так звані “Дублінські правила” передбачають, що прохачі притулку у Євросоюзі, повинні подавати заяви не в тій країні, де вони хочуть опинитися, а там, де вони перетнули перший кордон ЄС.

Італійські лідери раніше неодноразово скаржилися, що Європа не надає достатньої підтримки Італії, яка внаслідок свого розташування була змушена з 2013 року прийняти 700 000 мігрантів.

Маттео Сальвіні перебував у неділю на Сицилії - одному з південних італійських островів, де переважно висаджуються мігранти та біженці.

“Досить Сицилії бути табором біженців Європи. Я не буду бездіяльним у той час, коли люди висаджуються одні за іншими… Нам потрібні депортаційні центри”, - заявив міністр у місті Катанія.

Критики кажуть, що методи, якими крайньоправі пропонують вирішити міграційну кризу, не вирішують проблем, а лише загострюють страждання людей.

У вівторок Сальвіні братиме участь в нараді міністрів нвутрішніх справ ЄС у Люксембурзі, де так звані “Дублінські правила” знову можуть стати провідною темою дискусій.

Американський фінансист Джордж Сорос, який опинився у центрі суперечок щодо міграції у Європі, написав у статті в італійській газеті Corierre Della Sera, що європейські правила лягли “несправедливим тягарем на Італію”.

“З вересня 2015 року Франція та Австрія закрили свої кордони і врятовані мігранти застрягли в Італії. Така ситуація не лише несправедлива, але й фінансово важка, у той час як Італія економічно відстає від більшості інших європейських країн. Це стало головною причиною успіхів зокрема “Північної ліги” на нещодавніх виборах”, - пише Сорос.

Пожертви Джорджа Сороса на допомогу неурядовим організаціям, які допомагають мігрантам, стали одними з причин його конфлікту з урядом прем’єр-міністра Віктора Орбана в Угорщині.

Міжнародна організація з міграції (агенція ООН) минулого тижня повідомила, що за перші 147 днів 2018-го року до Європи морем дісталися 30 300 мігрантів та біженців.

Це наполовину менше, ніж за аналогічний період минулого року. Також за даними організації за цей рік 655 мігрантів загинули у морі.

Дивіться також: Марк Цукерберг намагається відновити репутацію Facebook перед своїми акціонерами

Марк Цукерберг намагається відновити репутацію Facebook перед своїми акціонерами. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG