Спеціальні потреби

ISW пов'язує наступ Росії на Харківщині з обмеженням на використання західної зброї для ударів по РФ


Фото 13 травня 2024. Мешканці Вовчанська евакуюються через російські напади на Україну
Фото 13 травня 2024. Мешканці Вовчанська евакуюються через російські напади на Україну

Російські наступальні зусилля із захоплення Вовчанська значною мірою є наслідком політики Заходу обмеження використання українськими силами наданої партнерами зброї для ударів по законних військових цілях на території Росії. Про це у своєму звіті пише американський Інститут вивчення війни (ISW). Саме з цієї території, додають оглядачі, російські війська підтримують свої наступальні операції у північній частині Харківської області.

Аналітики вказують, що лише нещодавно міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон дав дозвіл українським силам використовувати надану Великою Британією зброю для ударів по цілях на території Росії, але цієї зброї недостатньо. Крім того, вказують аналітики, це сталося занадто пізно, і Україна не змогла перешкодити здатності Росії зосереджувати сили вздовж міжнародного кордону.

В Інституті зауважують, що ЗСУ регулярно завдають ударів із безпілотників по інфраструктурі та аеродромах у Росії, але українським військовим не вистачає потужностей для підриву наступальних операцій Росії.

Українські сили отримали б велику користь від можливості використовувати передові системи озброєнь великої дальності, щоб знешкодити російські центри і маршрути матеріально-технічного забезпечення, які зараз забезпечують наступ на Харків. Натомість, кажуть аналітики, вони повинні покладатися на свої власні обмежені та виснажені запаси зброї.

В Інституті зауважують, що виглядає, що російські сили намагаються оточити Вовчанськ. Російські війська все частіше обстрілюють мости через прилеглі до Вовчанська водойми, щоб ізолювати українську оборону міста від інших районів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG