Спеціальні потреби

Держсекретар Клінтон завершує відвідини Близького Сходу


Переговори державного секретаря США Гілларі Клінтон з палестинським президентом Махмудом Аббасом велись «віч-на-віч» на Західному березі, після дводенних близькосхідних переговорів про мир між ізраїльтянами і палестинцями, які були безрезультатні.

Під час зустрічі у Рамаллі, стоячи поряд президента Аббаса, держсекретар Клінтон сказала, що Сполучені Штати віддані справі досягнення мирного договору, який приведе до створення незалежної, суверенної і життєздатної палестинської держави.

У середу держсекретар США зустрілась із палестинським президентом Аббасом та ізраїльським прем’єр-міністром Нетаньягу у Єрусалимі, під час чергового раунду прямих мирних переговорів. Після їх відбуття ні одна зі сторін не згадала про якісь важливі прориви.

Спеціальний посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл назвав переговори серйозними і суттєвими та згадав про деякий поступ в одному з найсуперечливіших питань поміж сторонами щодо будівництва ізраїльських поселень.

Палестинці погрожувати залишити стіл переговорів, якщо Ізраїль відмовиться від мораторію на будівництво єврейських поселень на території, яку палестинці розглядають, як частину своєї майбутньої держави.

Дотепер Нетаньягу відмовлявся від продовження мораторію на нове будівництво, що вигасає наприкінці цього місяця.

Ізраїльтяни і палестинці мають низку й інших серйозних розходжень, зокрема, щодо кордонів палестинської держави, гарантування безпеки Ізраїлю, статусу Єрусалиму і прав палестинських утікачів.

Перебуваючи на Близькому Сході, Джордж Мітчелл веде розмови у Дамаску, намагаючись оживити ізраїльсько-сирійські переговори. А держсекретар Гілларі Клінтон після поїздки до Йорданії, на зустріч в Аммані з королем Абдуллою, завершує відвідини Близького Сходу.

XS
SM
MD
LG