Спеціальні потреби

Ізраїльтяни вважають повернення до кордонів 1967-го року неможливим


Ізраїльтяни вважають повернення до кордонів 1967-го року неможливим
Ізраїльтяни вважають повернення до кордонів 1967-го року неможливим

Уряд Єгипту планує припинити чотирирічну блокаду Сектора Гази. Відкриття перепускного пункту на кордоні із контрольованою Гамасом палестинською територією відбудеться у суботу. Тепер, майже півтора мільйона людей, які проживали в ізоляції, зможуть вільно перетинати кордон із Єгиптом. А тим часом, палестинці, які проживають в околицях Єрусалиму, не можуть потрапити на свої території через ізраїльську заборону.

Поселення Рамот у передмісті Єрусалима було одним із місць, які ізраїльська армія захопила під час Шестиденної війни 44 роки тому. Іммігрантка з Південноафриканської Республіки Гіларі Герзберґер добре пам’ятає ці часи:

«Ми хотіли жити у громаді в Єрусалимі. Нам виділили місце для спорудження 116 будинків. Політичні проблеми насправді не бралися до уваги».

Мешканці району Рамот, розташованого всього лиш за кілька хвилин їзди від центру Єрусалима, змогли облаштувати затишне життя. Однак їхній благоустрій затьмарює той факт, що це поселення побудоване за межами кордонів 1967-го року. Палестинці наполягають, що, заселена євреями територія, належить їм. Однак ізраїльська влада розділила Рамот та сусіднє арабське місто Бейт Ікса металевим парканом.

Заступник голови міської ради Омар Ґайт каже, що ізраїльтяни не дозволяють мешканцям Бейт Ікси заходити на територію з іншого боку огорожі. І це питання, на його думку, має бути вирішено у першу чергу.

«Правильним вирішенням для нас є не повернення до кордонів 67-го року, а можливість потрапляти на свою територію, де б вона не була розташована», – каже Омар Ґайт.

Встановлення межі між Ізраїлем та Палестинською Автономією у 1967-му році досі залишається каменем спотикання у мирних переговорах обох сторін. Болючим це питання є і для багатьох мешканців. Гіларі Герзберґер виключає можливість повернутися до кордонів 1967-го року. Ідея обміну землями її теж не дуже втішає:

«У Рамоті проживає 45 тисяч людей, і таких міст, як наше – багато. Обмін землями – неможливий. Це передмістя сьогодні стало частиною Єрусалиму, не може бути й мови про якісь зміни. Тому ми були дуже шоковані, коли почули про кордони 1967-го року».

Ізраїльтяни раді, що прем’єр-міністр Нетаньягу зміг протистояти тиску з боку США щодо повернення до старих кордонів. Для багатьох мешканців, як Гіларі, шляху назад – не існує.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG