Спеціальні потреби

Доля України: між бандитським президентом і безвідповідальними елітами (європейська преса)


Прага – Відомі європейські видання розмірковують над майбутнім України, яка, як зауважують тут експерти, перебуває в полоні політичної влади, котра «є засобом збагачення, а не нормального управління». Трагізм нинішньої ситуації українців, згідно з аналізом західних спостерігачів, полягає у недемократичному правлінні «лиходійного президента» та переважанні, у тій же опозиції, еліти для якої відповідальність за країну нічого не значить. Аналітики також прогнозують, з урахуванням кризи в Верховній Раді, що «політична криза сягне зеніту в Україні у другій половині року». Газети також цитують експертів, які вважають гігантські енергетичні плани Кремля в Європі «занадто надлишковими» і ціна, якою Путін хоче «задушити непокірну Україну» обхідними газогонами, реально не виправдовується для Москви.

Лондонський часопис Economist оприлюднив матеріал про нинішню кризову ситуацію в Україні, в якому дивується, що при недемократичній владі «лиходійного президента», у купі з безвідповідальною політичною елітою, включно з опозицією, котра є «продовженням бізнес-груп», котрі «розглядають Україну, як дійну корову», ця держава ще здатна якось рухатися, «як автомобіль в тумані, без світла і карти». Тут йдеться про розгул корупції, збагачення «сім’ї» довкола президента, функціонування апарату влади, як «механізму збагачення», і не приховується здивування тим, що «в бюджеті держави ще залишаються якісь гроші». Резюме цього аналізу полягає у тому, що громадяни України починають розуміти, що їхнє майбутнє залежить не від кольорових схем політиків, а від законів та правил, котрі можна охарактеризувати нормальною мовою.

Польська Gazeta Wyborcza публікує занепокоєні прогнози українського політолога Юрія Романенка, директора київського Центру політичного аналізу «Стратагема», який вважає, що останні події в Києві засвідчують віддалення європейської перспективи для Києва та наближення в Україні громадянського конфлікту, без реальної перспективи його політичного владнання. Про це свідчать, рішення Вищого спеціалізованого суду в Києві у відмові звільнити з ув’язнення Юрія Луценка та загострення політичної кризи у Верховній Раді. Цей експерт також прогнозує, що «політична криза сягне свого зеніту в Україні в другій половині року» і багато буде залежати від «зростання ролі громадянського суспільства в державі».

Московська «Независимая газета» публікує думки відомих енергетичних експертів, котрі вважають, що оголошення Володимиром Путіним нових «глобальних енергетичних планів» для подвоєння свого газового постачання в Європу є проявом нереальності таких підходів Кремля та називають такі плани «надлишковими». Газета зауважує також, що анонсуванням будівництва нових ниток газогонів в обхід України Кремль демонструє, що «для ліквідації українського транзиту не шкода ніяких грошей». Але, як наголошують експерти, нерозумно і нереально планувати подвоєння потужностей газового транспорту, коли у Європі спостерігається криза і падіння попиту на газ. Затрати Москвою десятків мільярдів на нові газогони є невиправданими та недалекими, як зауважують енергетичні фахівці. Вони також вказують на вигідніший шлях – контроль над українською ГТС, її модернізацію, що несе величезну економію. «Але хто в Росії звик рахувати гроші?» – риторично запитує газета з Росії.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG