Спеціальні потреби

В Іраку загинув сунітський законодавець


В Іраку нападник-смертник убив впливового сунітського законодавця та його особистого охоронця. Це сталося в західній провінції Анбар, де щодня тисячі людей протестують проти шиїтського прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі.

Сунітський законодавець Айфан Садун ель-Есаві загинув у вівторок, коли нападник, який прикидався будівельником, підійшов до законодавця і підірвав себе на будові у Фалуджі, що на захід від Багдада.

Ель-Есаві, член підтримуваного сунітами блоку Іракія, був одним з провідних основоположників групи сунітських племінних формувань, що в 2006 році приєдналися до американських військ у боротьбі з угрупованням аль-Кайда.

Поки що ніхто не взяв на себе відповідальності за атаку, яка сталася на хвилі антиурядових протестів, переважно сунітів, що тривають в Іраку від грудня.

Багато протестувальників закликають аль-Малікі подати у відставку. Вони також вимагають звільнення в’язнів, яких, за їх словами, тримають без судового рішення, а також припинення дії антитерористичних законів, які, на їх думку, несправедливо скеровані проти сунітів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG