Спеціальні потреби

Таріка Азіза засуджено за злочини проти іракських курдів


Колишній міністр закордонних справ Іраку Тарік Азіз
Колишній міністр закордонних справ Іраку Тарік Азіз

В Іраку суд виніс 10-річний термін ув’язнення колишньому міністру закордонних справ Таріку Азізу, якого звинуватили у злочинах проти курдського населення.

У понеділок представники суду заявили, що Азіз уникнув смертної кари, тому що він був меншою мірою причетний до злочинів, ніж інші з групи підсудних.

Щонайменше два інші звинувачені посадовці з часу правління Саддама Гуссейна були засуджені на смерть у цій самій справі, тоді як звинувачення проти чотирьох інших були скасовані або відкинуті.

Минулого місяця Верховний кримінальний суд Іраку засудив Азіза на смерть через повішення за роль у переслідуванні шиїтських політичних партій в Іраку. Однак президент Джалаль Талабані заявив, що він не підпише вироку.

Таріка Азіза було звинувачено також у причетності до вбивств, ув’язнення або видворення лідерів Ісламської партії Дава, яку очолює нинішній прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG