Спеціальні потреби

Колишнього іракського міністра Таріка Азіза засуджено до страти


Колишній міністр закордонних справ Іраку Тарік Азіз
Колишній міністр закордонних справ Іраку Тарік Азіз

В Іраку засуджено до страти через повішення одного з найвідоміших службовців режиму колишнього диктатора Саддама Гуссейна. Верховний кримінальний суд Іраку засудив колишнього міністра закордонних справ Таріка Азіза до страти за роль у переслідуванні шиїтських політичних партій.

Азіза було звинувачено в тому, що він допомагав убивати, ув’язнювати або засилати на вигнання лідерів Ісламської партії Дава нинішнього прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі.

Це перший смертний вирок Азізу , який уже відбував 15-річний термін ув’язнення за страту 42 торговців у 1992 році. Він також був засуджений на сім років ув’язнення за примусову депортацію курдів у північному районі Іраку.

Тарік Азіз заявив, що його вина полягає лише в тому, що він був лоялістом. Він додав, що особисто не вчинив жодного кримінального злочину.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG