Спеціальні потреби

Гасан Роугані вступив на посаду президента Ірану


Гасан Роугані
Гасан Роугані
Іранський священнослужитель Гасан Роугані в неділю склав присягу в якості нового президента Ірану перед парламентом країни.

У суботу, напередодні офіційної інавгурації Роугані, верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї провів спеціальну церемонію, на якій урочисто затвердив 64-річного Роугані на посаді президента.

Вступ на посаду Роугані проходить на тлі скандалу, пов'язаного з його заявами щодо Ізраїлю, зробленими в п'ятницю.

Іранське студентське інформагентство та інші іранські ЗМІ вказали на слова Роугані про те, що Ізраїль є «раною на тілі мусульманського світу», яку необхідно «видалити». Ця заява, яку підхопили міжнародні інформаційні агентства, викликали негайну критику з боку Ізраїлю.

Однак пізніше в п'ятницю іранське державне телебачення заявило, що слова Роугані були спотворені. Телебачення показало кадри, на яких обраний президент каже журналістам, що ізраїльська окупація палестинських територій «подібна до старої рани на тілі ісламського суспільства». Роугані, як зазначається, не говорив про саме існування держави Ізраїль.

Роугані – сьомий президент Ірану. Він замінить на цій посаді Махмуда Ахмадінеджада.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG