Спеціальні потреби

Голова МАГАТЕ піддав критиці Іран і Сирію


Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано
Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано піддав критиці Іран та Сирію за те, що вони недостатньо співпрацюють з агентством у поточному розслідуванні контроверсійних ядерних програм. Амано сказав, що вони «не надають необхідної допомоги», а Сирія взагалі не відповіла на запитання агентства від середини 2008 року. Іран і Сирія – які є близькими союзниками – заперечують, що вони хочуть виготовити ядерну зброю.

Амано зробив цю заяву в понеділок у промові на відкритті засідання Ради керуючих МАГАТЕ.

Голова агентства заявив, що ставлення тегеранського уряду унеможливлює агентству «дати надійні запевнення щодо відсутності невиявлених ядерних матеріалів або незаконної діяльності в Ірані.

Він сказав, що це означає, що МАГАТЕ не може зробити висновку, що всі ядерні матеріали в Ірані використовуються в мирних цілях».

Амано також сказав зібраним, що Сирія і далі відмовляється вести розмови про звинувачення, що вона будувала таємний ядерний реактор, метою якого було виготовити матеріал для ядерної бомби. Ізраїльські літаки знищили той об’єкт у 2007 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG