Спеціальні потреби

Тегеран: продовження санкцій «показує відсутність довіри до уряду США»


Мохаммад Джавад Заріф

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф різко засудив ухвалений Конгресом США цього тижня законопроект, що продовжує чинність старого закону про санкції проти Тегерана.

Заріф заявив, що продовження санкцій «показує світу відсутність довіри до американського уряду» .

У четвер Сенат Конгресу США схвалив законопроект, що продовжує на 10 років чинність старого закону про санкції щодо Ірану.

Низка іранських високопосадовців звинуватила США у порушенні ядерної угоди, підписаної минулого року Тегераном і Вашингтоном.

Влада Ірану вважає, що продовження санкцій порушує домовленість, досягнуту Тегераном та 6 світовими великодержавами, в тому числі США, що різко обмежує іранську ядерну програму.

Палата представників Конгресу раніше вже проголосувала за аналогічний законопроект про продовження на 10 років дії закону про санкції проти Ірану.

Тепер документ відправлять на підпис президентові Баракові Обамі, і, як вважають, він підпише його.

Американські законодавці кажуть, що законопроект тільки продовжує чинність раніше накладених санкцій і тому не є порушенням ядерної угоди.

Цей закон уперше був ухвалений 1996 року, щоб запобігти здобуттю Іраном ядерної зброї. Чинність нинішнього закону закінчується наприкінці 2016 року.

Дивіться також: Дональд Трамп вимагає жорстко покарати тих, хто палить американські стяги

Дональд Трамп вимагає жорстко покарати тих, хто палить американські стяги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

XS
SM
MD
LG