Спеціальні потреби

Лідери іранської опозиції перебувають під арештом


Один з лідерів іранської опозиції Мегді Каррубі
Один з лідерів іранської опозиції Мегді Каррубі

Головна опозиційна Інтернет-сторінка в Ірані повідомила в понеділок про арешт двох лідерів опозиції. Згідно з повідомленням, у Тегерані заарештовано Мір Госсейна Мусаві і Мегді Каррубі та їх дружин.

В ранкових годинах у понеділок Іран визнав, що цих чоловіків та їх родини перебувають під офіційним арештом у невиявленому місці.

В неділю Міжнародна кампанія за права людини в Ірані заявила, що обом опозиційним лідерам загрожує серйозна небезпека після того, як іранські сили безпеки, за всіма ознаками, викрали їх з домів і перевели до «безпечних квартир».

Базована в Нью-Йорку правозахисна організація заявила, що в іранському контексті «безпечні квартири» – це часто місця, в яких Революційна гвардія невідповідно поводиться із затриманими, щоб змусити їх дати свідчення без присутності адвоката.

Іранські органи влади тримали обох лідерів під домашнім арештом після того, як 14 лютого їх прихильники влаштували антиурядовий протест у Тегерані. Це був найбільший за останній рік протест опозиційних сил.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG