Спеціальні потреби

Іран готовий прийняти закордонну допомогу для жертв землетрусів


Іран заявив, що готовий прийняти допомогу від закордонних країн. Раніше він відкидав пропозиції про допомогу, які надходили від низки країн, зокрема США
У вівторок Іран заявив про готовність прийняти іноземну допомогу для жертв двох суботніх землетрусів на північному заході країни.
Державне інформаційне агентство Ірану IRNA, з посиланням на віце-президента Мохаммеда Резу Рахімі, повідомило, що Іран готовий прийняти допомогу від інших країн.

Раніше Іран відкидав пропозиції зовнішньої допомоги, що надходили від США, Німеччини, Росії, Туреччини та інших країн. Товариство Червоного Півмісяця Ірану заявляло, що країна не потребує іноземної допомоги і може самостійно впоратися з наслідками природного лиха.
У понеділок Іран повідомив, що число загиблих від двох землетрусів силою 6.4 і 6.3 бала за шкалою Ріхтера перевищила 300 осіб. Більше 3 тисяч людей отримали травми.

За оцінками іранського Червоного Півмісяця, від землетрусу постраждали 180 селищ. Деякі села поблизу Тебріза були повністю зруйновані.
Представниця Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця повідомила Голосу Америки з Женеви, що організація працює в тісній співпраці з іранським Червоним Півмісяцем і що спільно вони встановили 6000 наметів, у яких розмістилися близько 16 000 чоловік, що втратили дах над головою.

Вони також направляють постраждалим предмети першої необхідності та донорську кров.

Землетруси в Ірані відбуваються регулярно, але більшість з них дуже слабкі і залишаються непоміченими. Останнє великої землетрус силою 6.6 бала за шкалою Ріхтера стався в 2003 році в місті Бам, що на південному сході країни. Тоді загинуло 30 000 людей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG