Спеціальні потреби

Іран готовий сприяти сирійським мирним переговорам


Гассан Роугані
Гассан Роугані
Президент Ірану Гассан Роугані закликав світових лідерів «скористатися можливістю», яку представило його обрання, для залучення Ірану до конструктивного діалогу.

Він також висловив готовність сприяти переговорам між сирійським урядом і опозицією.

У статті, опублікованій в газеті Washington Post напередодні щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відкривається наступного тижня, поміркований ісламський священнослужитель сказав, що країни світу повинні прагнути до «взаємовигідного результату», замість того, щоб, за допомогою «грубої сили», боротися з тероризмом, кіберзлочинністю та іншими проблемами.

«Часи кровної помсти минули, - йдеться у статті. - Світові лідери повинні очолити роботу з перетворення загроз у можливості».

Стаття стала черговим сигналом, що іранський лідер хоче домогтися потепління у відносинах з США та іншими західними країнами, які вважають, що Тегеран працює над створенням ядерної зброї, і тому ввели проти нього економічні санкції, які завдали збитків іранській економіці.

У своїй статті Роугані вказав на «мирну програму розвитку ядерної енергетики» Ірану і дав зрозуміти, що не збирається відмовлятися від неї.

«Освоєння атомного паливного циклу і виробництво ядерної енергії є для нас не тільки способом диверсифікації наших енергоресурсів, але і проявом національної самосвідомості іранців, наших вимог гідності та поваги та відповідного місця в світі», - заявив іранський лідер.

Роугані сказав, що мешканці Близького Сходу повинні самостійно визначати свою долю. Він висловив готовність сприяти у врегулюванні ситуації в Сирії, де вже два з половиною роки точиться громадянська війна між урядовими силами і повстанцями.

Іран допомагає сирійському президенту Башару Асаду зброєю, і надає йому іншу військову допомогу. «Я оголошую, що мій уряд готовий сприяти діалогу між сирійським урядом і опозицією», - заявив Роугані.
XS
SM
MD
LG