Спеціальні потреби

У Тегерані поліція застосувала сльозогінний газ проти учасників протесту


Протест у Тегерані
Протест у Тегерані

У Тегерані іранські сили безпеки застосували сльозонінний газ проти багатьох тисяч учасників мітингу, влаштованого на підтримку масових протестів в Тунісі та Єгипті. На вулицях столиці розгорнуто сили безпеки, а також встановлено блокаду дому опозиційного лідера.

Лідери продемократичних угруповань Мір Госсейн Мусаві та Магді Каррубі заявили, що вони закликали влаштувати мітинг, щоб висловити солідарність з учасниками протестів, у результаті яких в Єгипті та Тунісі усунуто від влади авторитарних лідерів. Раніше іранські орган влади застерегли прихильників реформ від влаштування мітингу, називаючи це змовою з метою мобілізації антиурядового протесту і відновлення Зеленого руху.

На Інтернет-сторінці Мусаві повідомлено, що в понеділок перед його будинком у Тегерані стояло кілька поліцейських машин, щоб унеможливити йому та його дружині взяти участь у планованому мітингу. Орган влади відрізали кабелі його домашнього телефона і пошкодили зв’язок через мобільний телефон.

Натомість Каррубі вже кілька днів перебуває під домашнім арештом у Тегерані.

Очевидці кажуть, що іранські поліцейські, багато із них на мотоциклах, проїхали в понеділок вранці центральними вулицями столиці, коли опозиційні угруповання обіцяли розпочати мітинг, незважаючи на те, що уряд відмовив їм у дозволі влаштувати зібрання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG