Спеціальні потреби

У Женеві обговорюють питання іранської ядерної програми


Саїд Джалілі і Кетрин Ештон у Женеві
Саїд Джалілі і Кетрин Ештон у Женеві

Голова іранської делегації Саїд Джалілі зустрічається з повноваженим Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кетрин Ештон та високопосадовцями зі США, Росії, Китаю, Великобританії, Франції і Німеччини.

За повідомленнями іранських медіа, Джалілі розпочав переговори заявою, в якій різко осудив вбивство минулого тижня чільного іранського вченого-ядерника. Втім у Греції, міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі висловив сподівання, що переговори проходитимуть у «контруктивній атмосфері» і завершаться позитивним результатом.

Це вперше за понад рік часу, що сторони зустрічаються в справі ядерної програми Ірану. Експерти не мають багато надії на досягнення будь-якого перелому, проте сподіваються, що ця дводенна зустріч допровадить до черегових розмов.

Цей раунд переговорів розпочався через день після того як міністр ядерної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі повідомив, що його країна є «самододастатньою» у цілому процесі виробництва ядерного палива після видобутку першої партії ураного концентрату, відомого як «жовтий кек».

XS
SM
MD
LG