Спеціальні потреби

МАГАТЕ: Іран незадовільно співпрацює з цією установою


Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано
Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив, що Іран не співпрацює з цією установою ООН такою мірою, яка необхідна для його інспекторів, щоб з’ясувати питання іранської ядерної діяльності. Амано зробив цю заяву на відкритті зустрічі Ради керуючих МАГАТЕ у Відні.

Наступного тижня має відбутися зустріч представника Ірану Саїда Джалілі з верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. На розмовах у справі ядерної програми Ірану вона представлятиме п’ять країн – постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччину.

Західні країни звинувачують Іран у розробці ядерної технології для виготовлення ядерної зброї, проте Тегеран заперечує це звинувачення.

Амано також заявив Раді керуючих МАГАТЕ, що він просив Сирію надати більше інформації в поточному розслідуванні імовірного ядерного об’єкту. Крім цього, він висловив глибоке занепокоєння з приводу ядерної програми Північної Кореї.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG