Спеціальні потреби

Ахмедінеджад закликає США і Росію погодитись з угодою про обмін ураном


Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад
Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад закликав Росію і Сполучені Штати погодитись з домовленістю про обмін ядерним паливом, попереджаючи, що це буде останній шанс врегулювати ядерне протистояння.

У промові, виголошеній у середу, Ахмедінеджад сказав, що ця угода – велика нагода для президента США Барака Обами.

Ахмедінеджад також піддав критиці позицію Росії, яка підтримує додаткові санкції проти Ірану.

У понеділок Іран передав листа Міжнародному агентству з атомної енергії, в якому накреслено план про надіслання до Туреччини 1 200 кілограмів низько збагаченого урану в обмін на високо збагачений уран для дослідного медичного реактора в Тегерані.

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила репортерам у Пекіні, що в цьому плані є численні недоліки, які не усувають занепокоєння з боку міжнародної громадськості. Вона назвала домовленість «явною змовою», мета якої – уникнути дій з боку Ради Безпеки ООН.

Тимчасом новий прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон заявив парламенту у вівторок, що, на його думку, вже час збільшити тиск на Іран. Він сказав, що його уряд має «явну мету запевнити рішучіші санкції з боку ООН і Європейського Союзу проти Ірану».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG