Спеціальні потреби

Росія закликає відновити переговори щодо ядерної програми Ірану


Праворуч: Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон
Праворуч: Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав якнайшвидше відновити переговори щодо іранської ядерної програми. Російський високопосадовець заявив, що для досягнення поступу потрібен більш конструктивний підхід усіх учасників переговорів. Міністр Лавров зазначив, що він обговорив це питання із верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон та міністром закордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі. Обидві сторони, за словами Лаврова, погодилися з тим, що переговори повинні бути відновлені найближчим часом.

Останній раунд переговорів, які відбулися в січні у Стамбулі, закінчився без досягнення будь-яких домовленостей щодо постачання в Іран збагаченого урану. Згідно з попередніми домовленостями, Іран мав припинити свою програму в обмін на постачання збагаченого урану з інших країн.

Західні держави підозрюють Іран у намірі створити ядерну зброю. Втім, Тегеран заявляє, що його ядерна програма має виключно мирні цілі.

Лавров каже, що під час чергового етапу переговорів сторони мають поставити за мету досягти поступу:

«Іранські партнери сказали, що вони готові обговорювати всі ці питання. Тепер нам потрібно конструктивно підійти до наступного раунду переговорів, де ми не просто обміняємося нашими позиціями, а досягнемо конкретних домовленостей».

Західні країни заявляють, що ядерна програма Ірану порушить умови міжнародного Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Міністр закордонних справ, який виступив на конференції Організації Об'єднаних Націй, присвяченій питанню роззброєння, безпосередньо не торкався цього спірного питання. Натомість він піддав критиці найбільші ядерні держави, стверджуючи, що їхні величезні запаси зброї становлять найбільшу загрозу для людства.

XS
SM
MD
LG