Спеціальні потреби

Іран відмовляється повернути американцям літак-шпигун


Уряд Ірану категорично відкинув прохання Сполучених Штатів повернути безпілотний літак, що потрапив до рук іранських військових. Натомість Тегеран вимагає від Вашингтона офіційно вибачитися.

Ще четвертого грудня іранські урядовці заявили, що
їх спеціалісти змогли перебрати на себе контроль над американським таємним літаком-спостереження і посадити його. Натомість Пентагон наполягає, що апарат приземлився через технічні проблеми. Існують побоювання, що іранці зможуть розкрити таємницю покриття літака, що робить його не видимим для радарів. Апарат можливо також обладнаний високотехнологічними оптичними приладами, які здатні ідентифікувати особу з висоти у кілька кілометрів. У понеділок президент США Барак Обама підтвердив, що Вашингтон попросив повернути літак.

Уряд Ірану категорично відкинув прохання Сполучених Штатів. Тегеран вимагає від Вашингтона офіційно вибачитися за використання літака розвідника над його територією, а міжнародну спільноту засудити дії американців.

Щоправда, американські посадовці сумніваються у здатності іранців відтворити захоплену ними технологію.
Не бачить великої загрози і експерт інституту Катона Крис Пребл. На його погляд питання лише у тому, як продовжувати спостереження за іранською ядерною програмою.

«Питання в тому, чи Сполучені Штати та інші Західні сили які спостерігають за Іраном, змінять засоби за допомогою яких слідкують за діями іранців», наголошує експерт.

Однак, перебуваючи у Венесуелі президент Ірану Магмуд Ахмадінеджад заявив, що люди які змогли посадити літак, зможуть розсекретити таємні технології якими він обладнаний.

Це вже другий випадок втрати американцями таємної технології цього року. У травні, під час ліквідації Осами Бін Ладена у Пакистані, на місці операції залишився пошкоджений вертоліт, покритий таємною фарбою, що робить його не видимим для радарів.

XS
SM
MD
LG