Спеціальні потреби

Зеленський cказав, що не має планів повертати "Приватбанк" Коломойському - президент Американської торговельної палати в Україні


В які проекти в Україні готові інвестувати бізнеси зі США? Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:51 0:00

Зараз у Вашингтоні проходять щорічні збори директорів американської торговельної палати. Американські підприємці та інвестори серед іншого цікавляться, які нові бізнес-можливості можуть відкритися для них після президентських виборів в Україні. Детальніше про це – в розмові з президентом Американської торговельної палати в Україні Енді Гундером.

Руслан Петричка: Про українські президентські вибори. Ви спілкувалися з тоді ще кандидатом Зеленським перед виборами – які новини й обіцянки ви почули під час цієї розмови для американського бізнесу?

Енді Гундер: Ми зустрічалася з тоді кандидатом у президенти Володимиром Зеленським – це було два місяці тому – хотіли почути, хто в нього команда, з ким він буде працювати, які пріоритети. І те, що було озвучено, дало певні запевнення, що буде продовжуватися курс реформ, євроатлантичні напрямки, які були зроблені попередньою владою. За останні 5 років влади, ми вважаємо, було зроблено більше реформ, ніж за всі роки незалежності України, і зараз є фундамент, над яким можна далі продовжувати і будувати далі.

Банківський сектор і енергетика – це такі два сектори, які дійсно потребують уваги і над якими потрібно працювати

Тому зараз я у Вашингтоні цілий тиждень, і дуже багато зацікавлення є тому, що новини розійшлися по цілому світу – що відбулися вибори, що є новий президент, і дуже багато питань про те, ким є новий президент, яка в нього буде політика і що це означає для бізнесу – американського бізнесу та міжнародного бізнесу в Україні. Тому ми досить позитивно бачимо перші сигнали і далі тісно відслідковуємо та продовжуємо працювати.

Р. П.: Чи зустрічалися Ви вже з новообраним президентом Зеленським чи його командою після виборів?

Е. Г.: Учора була зустріч у Києві з банківським комітетом – це якраз провідні міжнародні банки, тому що ми вважаємо, що це є той сектор, який справді потребує якомога більше уваги. Сьогодні в Україні понад 55% всього банківського сектора – це державні банки, і це дуже багато. Головне, щоб банки могли конкурувати, а тому ми вважаємо, що банківський сектор і енергетика – це такі два сектори, які дійсно потребують уваги і над якими потрібно працювати. Тому що взагалі ми бачимо, що зацікавлення продовжується.

Учора в Києві компанія Uber запустила мікроавтобуси Uber Shuttle. Київ вибрали першим містом на всю Європу. Перші в світі [мікроавтобуси] були в Каїрі, потім у Мексиці і зараз у Києві. Я багато подорожую Україною, минулого місяця я був в Ужгороді, де велика американська компанія Jabil (це в Ужгороді завод за півтора кілометра від кордону зі Словаччиною, кордону з Євросоюзом), і там велика фабрика виробляє кавові машини Nespresso, які Джордж Клуні рекламує по цілому світу.

У Мукачеві також велика американська компанія, яка проводить електроніку, тому є багато компаній-успіхів, американських, які ми стараємось також доносити, тому що нові компанії, які дивляться, хочуть бачити конкретні приклади.

Р. П.: Повернемось до банківського сектору – мабуть, найбільша інтрига з тим, що буде з Приватбанком, який тепер уже є державним банком, і як новий президент поведе себе у стосунках з Коломойським – що було почуто на цій зустрічі?

Нам дають запевнення, що банк залишається і готується до потенційного продажу – тоді вже держава буде його продавати

Е. Г.: На зустрічі я особисто запитав тоді кандидата в президенти Володимира Зеленського, які стосунки з Коломойським і які плани щодо Приватбанку, і ми почули, що планів повертати банк у власність попередньому власнику немає. Ми це справді відслідковуємо, відслідковуємо також людей, які є зараз у команді президента Зеленського, і як це буде далі. Нам дають запевнення, що банк залишається і готується до потенційного продажу – тоді вже держава буде його продавати.

Р. П.: Давайте поговоримо про прямі інвестиції. Це найбільш бажана форма капіталовкладень в економіку, яка розвивається, тому що компанії приходять на великі проекти і привозять з собою технології, привозять з собою якісь практики управління, які дуже позитивно впливають на саму країну, куди вони приходять. Яку Ви бачите зацікавленість від американських компаній саме на такі великі капіталовкладення, прямі інвестиції зараз? Що Ви очікуєте?

Україна знову в центрі уваги: є розуміння, що щось міняється, є новий президент, і зараз якраз цей позитивний час, щоб доносити послання для інвесторів

Е. Г.: Минулого року відбулась досить велика угода – компанія Amazon, одна з найбільш улюблених американських компаній, за один мільярд доларів придбала компанію Ring. На Ring в Україні працює понад тисячу людей. Це технології – дзвінок у двері, який відразу висвітлюється на вашому мобільному телефоні. У секторі IТ ми бачимо, що продовжуються інвестиції. В агросекторі великі компанії далі продовжують.

Минулого року в Україні були найкращі жнива за всю історію незалежності. І тому компанії дивляться. Є й інші сектори, особливо інфраструктура: недавно на залізницю прибули нові американські локомотиви, а щодо енергетики в мене якраз буде велика зустріч із департаментом енергетики і з міністерством у Сполучених Штатах. Тому є сектори, і зараз такий час, що Україна знову в центрі уваги: є розуміння, що щось міняється, є новий президент, і зараз якраз цей позитивний час, щоб доносити послання для інвесторів, і якраз це ми стараємося робити зараз у Вашингтоні.

Дивіться також: Як новій адміністрації українського президента будувати відносини з Заходом? Ексклюзивне інтерв'ю з експертом

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG