Спеціальні потреби

Ситуація з кором в Україні нагадує країни, що розвиваються, - ексклюзивно заступник МOЗ США


Заст. голови МОЗ США розповів, як зупинити кір, і оцінив роботу Супрун. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Заступник міністра охорони здоров’я США розповів, як у США зупиняють кір, і оцінив роботу Супрун. Відео

Американський чиновник не став коментувати повідомлення, що кір до США потрапив з України

Україна має найбільший спалах у світі, сімдесят дві тисячі випадків за останні 12 місяців

Ситуація з кором у США навіть не порівнюється з поширенням кору в Україні. Про це в інтерв’ю Українській службі "Голосу Америки" заявив заступник Міністра охорони здоров’я США Брет Жірар. Чиновник оцінив зусилля українського МОЗу та поділився досвідом боротьби з кором у США.

Докторе Жірар, спалах кору поширився у США та в Україні. Що робить наразі уряд США, щоб зупинити кір?

На рівні федерального уряду ми координуємо дії з місцевою владою. В першу чергу, через програму «Вакцина для дітей» доставляємо вакцину у більшість країни, щоб діти могли її отримати. Також проводимо інформаційну роботу, розслідуємо джерела спалахів, відслідковуємо контакти хворих, намагаємось простежити, як попередити хворобу.

Ми знаємо, що Україна має найбільший спалах у світі, сімдесят дві тисячі випадків за останні 12 місяців. Це вражає, як на мене, що це трапилось в країні з такими розумними людьми, які мають так багато що запропонувати, у них є нові технології, і щоб вони мали 72 тисячі – це, як у країні, що розвивається. Мені дуже сумно навіть думати про тих дітей, які страждають або потрапляють у шпиталі, у яких набрякає мозок і які потенційно можуть померти від хвороби, якій можна запобігти.

У США є чутки, що кір в Америку могли привезти люди зі східної Європи, можливо з України. Ви можете їх підтвердити чи спростувати?

Доктор Супрун є добре підготовленим спеціалістом. Я переконаний, що вона зараз робить те, що ми б робили на її місці – надає населенню достовірну інформацію

Не можу ні підтвердити, ні заперечити щось конкретне про українців. Але ми знаємо, що випадки кору у США, в першу чергу, походять від невакцинованих людей з тих країн, де кір дуже поширений. Ці люди приїхали, можливо, вгості. Або навпаки, якщо хтось з наших громадян,хто невакцинований, поїхав в іншу країну, був заражений кором і поширив хворобу.

Ви зустрічались із в.о. міністра охорони здоров'я України, знаєте її. Що б ви їй рекомендували зараз. Як боротися з цією проблемою в Україні?

Доктор Супрун є добре підготовленим спеціалістом. Я переконаний, що вона зараз робить те, що ми б робили на її місці – надає населенню достовірну інформацію.

Я маю сказати, що нам у США відомо також про іноземне втручання в Інтенеті, що іноземні уряди поширюють дезінформацію з наміром посіяти сум’яття в американському суспільстві і щоб створити теорії змов на тему вакцинації. Багато з того, що ви читаєте в Інтернеті, є навмисним проштовхуванням інформації з боку інших країн.

Можете конкретніше, яке втручання ви маєте на увазі?

В Американському журналі охорони здоров'я, який є нашим провідним журналом, була велика стаття про те, як російські тролі та боти поширюють дезінформацію про вакцинацію серед громадян США​

Нещодавно в Американському журналі охорони здоров'я, який є нашим провідним журналом, була велика стаття про те, як російські тролі та боти поширюють дезінформацію про вакцинацію серед громадян США, особливо в тих реагіонах, де високий потенціал для спалаху кору, щоб знизити рівень імунізації населення і щоб призвести до соціального обурення у Сполучених Штатах.

Чи ви підтримуєте обов'язкову вакцинацію – наприклад, рішення на рівні уряду країни?

Є кілька категорій дітей, які через свій стан здоров’я не можуть отримати ванкцинацію. Наприклад їм потрібна трасплантація, або подібні речі. Їм тоді не дають вакцину. Але у США якщо трапляються спалахи таких хвороб, місцева влада оголошує карантин, і невакциновані люди не можуть виходити на вулицю, не можуть ходити в школу. Поки не отримають вакцину, не можуть виходити з дому. Це цілком в межах повноважень уряду в цій країні.

Чи може бути вакцина низької якості? Як переконатися, що вакцина у вашій клініці безпечна для вашої дитини.

Тут є два питання: безпека вакцини і її ефективність. Багато з вакцин повинні зберігатися певним чином, щоб зберігати свою ефективність. І це важливо. В Україні, наскільки я розумію, всі флакони з вакциною мають штрихові коди, і ви можете дізнатись, звідки вони прийшли. Деякі вакцини повинні зберігатись у холоді, і це дуже важливо для їх ефективності.

Вакцина від кору дуже ефективна, вона врятувала понад 20 мільйонів дітей з часу її появи у 60-тих роках

Але якщо вакцину не зберігають як слід, це просто означає, що вона потенційно може втратити частинуц ефективності, але вона лишається безпечною для людини.

Чи має особливі ризики вакцина від кору?

У нас у США є величезний досвід вакцинації. Вакцина від кору дуже ефективна, вона врятувала понад 20 мільйонів дітей з часу її появи у 60-тих роках.

Одна доза захищає вас близько на 93% і дві дози (а це рекомендується) захищає на 97%. Дуже важливо також мати мати високий рівень вакцинації в країні, щоб створити те, що ми називаємо, стадний імунітет. Це означає, коли вилика кількість людей імунізовані, тоді хвороба не може поширюватись.

Якщо людина з кором заходить в кімнату, де знаходиться 10 нещеплених людей, дев'ять з них отримають кір

Кір – одна з найбільш інфекційних хвороб. Якщо людина з кором заходить в кімнату, де знаходиться 10 нещеплених людей, дев'ять з них отримають кір. Тому, щоб захистити дітей від кору, було б бажано вакцинувати 90% до 95% людей у вашій країні.

Наприклад, для таких хвороб як полімієліт, яка є менш інвфекційною, 80-85% людей у суспільстві бажано імунізувати. Але наша мета в тому, щоб всіх імунізувати.

Поділіться вашим особистим досвідом – ви працювали як лікар-педіатр. Коли до вас приходили батьки, чиї діти захворіли на хворобу, яку можна було попередити вакциною. Як ви з ними розмовляли? Чи батьки з часом шкодували, що не вакицнували дитину?

Коли я бачу дитину, що страждає від хвороби, яку можна попередити вакциною, зазвичай ця дитина близько до смерті. Тому що я працював у відділенні інтенсивної терапії. Якщо це був кір, то дитина напевне мала пневмонію, ледве дихала, до її підключали апарати життєзабезпечення, чи у неї був набряк мозку настільки щільний, що це могло спричинити постійне пошкодження мозку, то ж це потребувало нейрохірургічного втручання. Я побачив багато смертей від цього. То ж коли батьки звертаються до мене, останнє, що я робив би – це звинувачував їх. Вони й самі розуміють, що могли це попередити, і їм доведеться мати з цим справу і знайти мир всередині себе.

Наука доводить, що вакцини є надзвичайно безпечними, значно безпечніші, ніж хвороби, від яких вони захищають

Що б ви порадили людям, які не визначились щодо вакцинації?

Я вірю, що і в Сполучених Штатах, і в Україні, і в усьому світі, якщо батьки отримають правильну інформацію та можливість вакцинації, більшість з них скористається такою можливістю і захистять своїх дітей та їхні сім'ї.

Наука доводить, що вакцини є надзвичайно безпечними, значно безпечніші, ніж хвороби, від яких вони захищають. Така вакцина, як наприклад від кору чи краснухи, вона точно не викликають аутизму, не містить токсичних хімікатів.

Я можу сказати, що цього року лише від кору помре 100 тисяч дітей у світі, тому що вони не були вакциновані.

Дивіться також: Як працює служба 911: день у відділенні

Як працює служба 911: день у відділенні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG