Спеціальні потреби

Усиновлений американською сім'єю підліток з Росії вирішив повернутися в Чебоксари


Олександр Абносов (Джошуа Салотті)
Олександр Абносов (Джошуа Салотті)
Олександр Абносов, якому в червні цього року виповниться 19 років, покинув своїх американських прийомних батьків і повернувся до Росії, де у нього залишилася 72-річна бабуся та 30-річна сестра. Раніше обидві жінки відмовилися від батьківських прав на Олександра через те, що не могли його утримувати. Хлопчик потрапив у притулок, і в 12-річному віці його усиновила сім'я Салотті зі штату Пенсільванія.

Прийомні батьки Джеклін і Стівен Салотті привезли Сашу Абносова в містечко Колледжвіль, що за 40 хвилин їзди від Філадельфії в 2008 році. У червні цього року Олександру, якого в США назвали Джошуа Салотті, виповниться 19 років.

За словами Джеклін, в листопаді 2012 року їй зателефонував сусід і сказав, що Джошуа у нього вдома і каже, що хоче повернутися в Росію, а його прийомні батьки його не пускають. «Я відповіла, що там його перша родина, і він може в будь-який момент виїхати», - згадує Джеклін. - «Дзвінок був у суботу, і я сказала, що до вівторка ми можемо організувати квиток».

Однак Олександр заробив на квиток сам, хоча, як він зазначив в інтерв'ю російським ЗМІ, 500 доларів на квиток йому дав прийомний батько, з яким у нього були гарні відносини. «Він порахував, що в Росії йому буде краще, він сказав, що у нього там буде своя машина і квартира», - говорить Джеклін.

За її словами, підліток багато пережив, він тікав з дому від своїх батьків ще в Росії, потім тікав з дитячого будинку, куди його призначили після того, як опікуни (сестра і бабуся) відмовилися від батьківських прав. «У якийсь момент він жив зі своєю сестрою, якій зараз 30 років, але вона не змогла його утримувати і віддала назад у притулок. Ще якийсь час він жив зі своєю бабусею, але й вона не змогла його утримувати», - говорить Джеклін.

«Ми були в Росії в 2008 році. За рік до цього, група дітей з трьох російських дитячих будинків відвідала США. Так ми і познайомилися з Джошуа. Потім ми приїхали в Росію і всиновили його. Його сім'я підписала всі необхідні документи і дала дозвіл», - говорить Джеклін. Поїздку до Росії в 2008 році «в особистих справах» детально описав прийомний батько Джошуа - Стівен Салотті в газеті The Philadelphia Dispatcher. У той час він був редактором газети.
Коли ми тільки привезли його та ще одного хлопчика з того ж притулку в США, ми повели їх до російськомовного психолога, думали, що так їм буде простіше адаптуватися. Психолог тоді сказав, що Джошуа дуже важка дитина, і нам треба віддати його назад. Але ми сказали дитині, що тепер ми одна сім'я...
Джеклін Салотті, прийомна мати Олександра-Джошуа

Останнім часом, в 2012 році, Джошуа-Олександр жив у Філадельфії в спеціальному інтернаті для молодих людей у віці від 16 до 22 років. Туди підлітки приходять добровільно за підтримкою, опинившись у важкій життєвій ситуації. У таких закладах вже майже дорослі молоді люди можуть закінчити школу, і отримати професійні навички для працевлаштування. «Він двічі кидав програму навчання у Філадельфії, з місцевої школи його кілька разів виключали, у нього були проблеми з навчанням», - згадує Джеклін.

«У нього були проблеми з психікою через важке дитинство, був синдром дефіциту уваги», - говорить Джеклін. Це захворювання психіки розвивається в дитинстві і проявляється такими симптомами, як труднощі концентрації уваги, гіперактивність і погано керована імпульсивність. «Він хотів весь час привертати до себе увагу, будь-якими способами», - розповідає його прийомна мати.

«Коли ми тільки привезли його та ще одного хлопчика з того ж притулку в США, ми повели їх до російськомовного психолога, думали, що так їм буде простіше адаптуватися. Психолог тоді сказав, що Джошуа дуже важка дитина, і нам треба віддати його назад», - згадує Джекі події 2008 року. «Але ми сказали дитині, що тепер ми одна сім'я, ми будемо поруч з тобою, коли ти закінчиш школу, одружишся, народиш своїх дітей. Ти більше не один, у тебе є свій дім, ми частина твого життя», - розповідає Джекі.

За її словами, проблеми у взаєминах з дитиною з Росії були, але, як майже в кожній родині з важким підлітком. «У нас в сім'ї є свої правила: потрібно ходити в школу, вести себе так, щоб тебе постійно не виганяли зі школи, ночувати вдома і так далі. І ми виховували його, як це робили б будь-які інші батьки», - говорить Джекі. За її словами, підліток захотів залишитися з другом, з яким познайомився ще в дитячому будинку. Разом з ним він вирушив до Філадельфії, в центр допомоги молодим людям.

«Ми хотіли, щоб він закінчив школу, відвідував психолога і пройшов тест на наркотики, але він від усього цього відмовився», - розповідає Джеклін.

За її словами, Джошуа, незважаючи на всі зусилля, так і не зміг адаптуватися до життя в родині. «Коли прийомні діти приїжджають, вони знають, що у них буде айпод, мобільний телефон та ігрова приставка, але вони не знають, як жити в сім'ї, вони до цього не готові», - зазначила Джеклін.

За її словами, Джошуа виїхав до Росії в листопаді 2012 року з російським паспортом. У грудні в посольстві США в Росії він отримав новий американський паспорт, який продемонстрував телеканалу «Вести-24». Той же телеканал стверджує, що прийомні батьки після від'їзду Джошуа в Росію, жодного разу не вийшли з ним на зв'язок.

«Після того, як він виїхав до Росії, він виходив на зв'язок: кілька разів просив гроші. Ми відправляли йому 700 доларів на одяг, гроші на ноутбук, який, як він сказав, потрібний йому для роботи», - розповіла Джеклін.

За словами самого Джошуа-Олександра, його прийомні батьки чіплялися до нього за дрібниці. Однак вагомих причин, з яких він вирішив повернутися він так і не назвав. «Він відмовився повертатися додому. Ми за ним сумуємо», - сказала його прийомна мати Джеклін в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG