Спеціальні потреби

"Стає краще". Помічник держсекретаря США Паєтт про прозорість українського енергетичного сектора


Джеффрі Паєтт, помічник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів під час розмови з кореспонденткою Голосу Америки Мирославою Ґонґадзе.
Джеффрі Паєтт, помічник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів під час розмови з кореспонденткою Голосу Америки Мирославою Ґонґадзе.

США допоможуть відновити, диверсифікувати та захистити українську енергетику від російських ударів, а також зробити її відповідною до європейських стандартів, адже це є пріоритетами української влади.

Про це в інтерв’ю Голосу Америки сказав Джеффрі Паєтт, помічник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів під час зустрічі у Берліні координаційної групи з енергетики G7 Plus.

Він зауважив, що з 824 мільйонів доларів на допомогу енергетичному сектору, про які у Берліні під час конференції з відновлення України заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, 500 мільйонів – це нові гроші, 324 – це кошти, які вже схвалив Конгрес, і США зараз перепрофілювали їх, щоб зосередитися на пріоритетній короткостроковій реконструкції енергетичної мережі, яка зазнала цілеспрямованих нападів Росії протягом останніх тижнів.

Відповідаючи на запитання Мирослави Ґонґадзе про пріоритети американської допомоги, Паєтт відповів, що вони полягають у підтримці всього сектора і одночасно його реформі, коли на додачу до реконструкції старих виробничих потужностей мають з’явитися нові екологічні джерела енергії, що в результаті призведе до більшої стійкості української енергетичної системи.

"Наші дії керуються пріоритетами українського уряду. Чесна відповідь: ми повинні зробити все. Тому ми намагаємося допомогти з реконструкцією старої теплоелектростанції, яка була зруйнована атаками (президента Росії Владіміра) Путіна з 22 березня. Ми також намагаємося прискорити роботу над новою енергією, більше вітру, більше сонця, більше зберігаючих акумуляторів. Ми також почули повідомлення уряду про бажання побудувати майбутню енергетичну систему, яка є децентралізованою, тому за своєю суттю більш стійкою до російських повітряних атак, і ми підтримуємо всю роботу, яку робить уряд", – сказав Паєтт Голосу Америки.

Окремо він зауважив, що найголовнішим завданням залишається захист української енергетичної інфраструктури.

"Звичайно, ми допомагаємо більшою кількістю протиповітряної оборони, тому що це також вимога номер один", – додав Паєтт.

Для партнерів України, за його словами, важливо, щоб Путін не досяг успіху у знищенні української інфраструктури і не зміг "перетворити зиму на зброю проти України".

"Сполучені Штати збираються очолити міжнародні зусилля, щоб забезпечити, що Україна досягне перемоги", – додав Паєтт.

Реформи енергетики на шляху до ЄС

За його словами, Україна зробила великий поступ на шляху до більшої прозорості та підзвітності роботи енергетичного сектора, що збільшило його ефективність.

"Стає краще. Я маю на увазі, дозвольте мені навести вам один приклад, Олексій Чернишов, генеральний директор компанії "Нафтогаз", компанії, яка мала величезні проблеми в минулому, частково через те, що Росія використовувала транзит і продаж газу як вектор корупції, щоб зберегти контроль над народом України. Відповідь на це полягає в тому, щоб створити структуру корпоративного управління, яка відповідає найвищим стандартам Організації з економічної співпраці та розвитку та Європейського Союзу, і Чернишов відданий цьому процесу, він створив нову дорадчу раду, яка має гідних довіри міжнародних партнерів", – сказав Паєтт.

Він додав, що це не означає, що проблему було вирішено, але, дивлячись на показники роботи компанії за останній рік, цифри виробництва газу з внутрішніх джерел виросли, і в цьому він вбачає значний прогрес.

Паєтт очікує, що інтеграція України в Європейський Союз допоможе у здійсненні подальших реформ, з якими він допомагав Україні ще бувши послом США у Києві.

"Для мене це дуже особисте питання, тому що я працюю над цими питаннями, допомагаючи народу України вже 11 років. Інструкції, дорожня карта дуже чіткі. В угоді про вступ до ЄС дуже важливо, що ми почули сьогодні президентки (Європейської комісії Урсули) фон дер Ляєн, яка підтвердила зобов’язання розпочати переговори про вступ до кінця червня та думає про Україну як про майбутнього члена Європейського Союзу", – сказав Паєтт.

Він додав, що це те, за що боролися українці, які вийшли на Майдан у 2013 році, але "є ще багато роботи".

"Моя команда та Енергетичне бюро дуже залучені до питань корпоративного управління компанії "Нафтогаз"... навколо всього енергетичного сектора. Я бачив стільки непрозорості в минулому, але з погляду того, що має бути зроблено, це те, чого вимагає сам український народ, цього очікує український народ, і це також усі кроки, які є частиною становлення України як члена ЄС", – сказав Паєтт.

Як повідомляв Голос Америки, за словами Паєтта, учасники Конференції з відновлення України (URC), яку Німеччина та Україна спільно проводять 11-12 червня у Берліні, "зосередитися на розподілі міжнародної допомоги енергетичному сектору України після жорстоких недавніх нападів Росії на генерувальні потужності".

Як сказав Паєтт перед від'їздом до Берліна, через цю групу Сполучені Штати керують реагуванням на термінові потреби України в ремонті та співпрацюють з донорами, щоб якнайшвидше доставити першочергове обладнання в Україну.

 • 16x9 Image

  Наталія Чурікова

  Кореспондентка Голосу Америки. Під псевдонімом Марія Щур працювала на Радіо Свобода понад 25 років як авторка статей і радіопрограм, редакторка, тренерка з журналістики.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG