Спеціальні потреби

Сенатор Менендес: «Ми розглянемо усі заходи, аби уряд не використовував насилля проти власного народу»


Сенатор-демократ Роберт Менендес
Сенатор-демократ Роберт Менендес
Під час слухань голова сенатського комітету з закордонних відносин сенатор-демократ Роберт Менендес заявив про готовність Сенату самому запровадити цільові санкції, якщо кампанія з насилля та залякування в Україні триватиме. Голос Америки попросив сенатора пояснити, за яких умов та яким чином вони можуть бути введені.

Менендес: «Я дійсно вірю, що у нас спільна мета. Ми хочемо, щоб Україна була суверенною, мала можливість приймати рішення самостійно. І ми віримо, що якщо Україна буде вільною від економічного тиску, від залякувань, то вона зможе приймати рішення в інтересах українського народу і рухатись до більшої свободи та добробуту.

Мене непокоїть, що іноді створюється враження, що ми не надто наполегливі і не відповідаємо Російській Федерації, коли вони намагаються використати свій економічний вплив на Україну у спосіб, який, на мою думку, порушує певні домовленості, порушує правила СОТ і, зрештою, має на меті залякування України – все це виключає можливість існування середовища, в якому Україна мала б свободу приймати самостійні рішення».

ТВ: Під час слухань ви заявили, що якщо Державний департамент не реагуватиме на події в Україні, Сенат може ухвалити власні резолюції, законопроекти щодо санкцій. Розкажіть про це детальніше.

Менендес: «Якщо ми і далі бачитимемо залякування, тиск а іноді і насильство проти людей на Майдані, і навіть тих, хто просто мирно бореться за право озвучувати свої погляди і добиватись змін в уряді, якщо уряд далі попиратиме їх права, тоді ми можемо розглянути, які форми санкцій і візових обмежень доступні нам щодо тих осіб в уряді, які діють проти громадян, які мирним шляхом намагаються добитись змін у власній країні».

ТВ: Це може бути український варіант Закону Магнітського?

Менендес: «Це можуть бути і заходи, які не зафіксовані у законі Магнітського. Ми розглянемо весь обшир можливих заходів, які дозволили б відговорити уряд від застосування сили проти власного народу».

ТВ: Але насильство проти народу в Україні застосовують щодня, то де проходить точка неповернення, після якої санкції буде запроваджено?

Менендес: «Мета слухань подібних сьогоднішнім – подати сигнал. Ми будемо дивитись, чи буде відповідь у діях українського уряду на наш сигнал. Якщо не буде, то для нас це буде свідченням того, що уряд не планує міняти свого підходу до громадянського суспільства, і це, у свою чергу, примусить нас замислитись, як нам далі рухатись до пакету рішень, які зрештою примусять уряд змінити свою поведінку».

ТВ: Державний департамент наголошує на важливості того, щоб президентські вибори в Україні пройшли відкрито та чесно. На вашу думку, це взагалі можливо?

Менендес: «Я думаю, що ми повинні зробити все можливе, щоб провести в Україні вільні та чесні вибори. Нам знадобляться не лише спостерігачі за виборами. Національний фонд за сприяння демократії США та інші фонди різних країн мають допомогти громадянському суспільству всередині України. Ми повинні не лише закликати до вільних та чесних виборів, але і пересвідчитись, що створили основу для них. А якщо вибори не будуть вільними та чесними, ми маємо бути готові про це прямо заявити. Ось чому вся робота з громадянським суспільством, зі спостерігачами за виборами, вся увага до України – зрештою ускладнять проведення нечесних виборів для Януковича».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG