Спеціальні потреби

Інтерпол обрав президентом представника Південної Кореї, відхиливши кандидатуру Росії


Кім Йонґ Янґ, який був чільним віце-президентом Інтерполу, обраний президентом організації
Кім Йонґ Янґ, який був чільним віце-президентом Інтерполу, обраний президентом організації

Міжнародна організація Інтерпол, що координує деякі операції служб поліції 194 країн, обрала 21 листопада своїм новим президентом представника Південної Кореї Кім Йонґ Янґа.

Напередодні ключовим претендентом на керівну посаду називали представника Росії Олександра Прокопчука, але проти його обрання виступили у США, в Британії та в інших країнах, зокрема, в Україні.

У вівторок на підтримку південнокорейського кандидата висловився американський державний секретар Майк Помпео, закликавши до згуртування країн, “які поважають верховенство права, щоб обрати порядного лідера”.

Велика Британія теж дала зрозуміти, що не згодна була з призначенням росіянина, і британські представники далі наголошують на потребі реформ Інтерполу, щоб організацією не могли зловживати уряди окремих країн.

Критики російського кандидата вказували, що його призначення було б фактичним схваленням практики використання Кремлем Інтерполу для переслідування своїх опонентів, що закидають Москві.

“Росія постійно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і залякування політичних опонентів, дисидентів та журналістів”, - заявили 19 листопада сенатори США Джейн Шагін, Роджер Вікер, Кріс Кунс і Марко Рубіо.

Народжений у США британський фінансист Білл Браудер, який ініціював схвалення у низці країн так званих “законів Магнітського” для покарання санкціями російських посадовців за порушення прав людини, наголошував, що Олександр Прокопчук кількаразово проштовхував через Інтерпол міжнародні ордери на його арешт.

Україна і Литва заявляли, що розглядають можливість припинення свого членства в Інтерполі через можливе очолення організації представником Росії.

Генерал майор російського міністерства внутрішніх справ Александр Прокопчук залишається одним з віце-президентів Інтерполу зі штаб-квартирою у Ліоні в Франції.

Прокопчук народився в Україні і українські ЗМІ звернули увагу на той факт, що його брат Ігор Прокопчук є одним з чільних українських дипломатів.

Дивіться також: Українська журналістка Анастасія Станко отримує престижну міжнародну премію

Українська журналістка Анастасія Станко отримує престижну міжнародну премію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG