Спеціальні потреби

Інтернет-свахи – популярний спосіб знайти свою другу половинку


Інтернет-свахи – популярний спосіб знайти пару
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
Direct link

Інтернет-свахи – популярний спосіб знайти пару

Інтернет змінив не лише як люди працюють, спілкуються, подорожують, купують речі, а й те, як зустрічаються та одружуються. У наш час, принаймні, у США, пошуки партнера в мережі стали основним способом знайти своє сімейне щастя. 35 мільйонів американців є користувачами двох провідних сайтів знайомств.

Індустрія Інтернет-побачень щороку заробляє понад мільярд доларів. Сьогодні функції традиційної свахи перебрали на себе складні комп’ютерні алгоритми. Щоправда, чимало експертів ставлять під сумнів ефективність електронного знайомства.

«Ви зустрічаєте багато людей, чимало тих, з якими у справжньому житті ви ніколи не зіткнетесь. При тому, якщо ви відчуваєте, що нема потягу до людини, у цій ситуації просто сказати відверто правду і продовжувати пошук».
Маріо
Нещодавно Маріо переїхав до Балтимора. Коли його друзі подарували йому абонемент на користування сайтом знайомств, Маріо був певний, які якості шукає в жінці:

«Не американка, не науковець, щоб не мала жодного латиноамериканського коріння… А знайшов я повну протилежність».

Існує стара приказка – протилежності притягаються. Однак, служби знайомств кажуть зовсім інше – що більше люди мають спільного, то більша вірогідність народження довготривалих стосунків. Один з найбільших сайтів І-Гармоні ставить вам понад чотириста запитань перед тим, як за допомогою таємного алгоритму ваша інформація обробляється і вам знаходять ідеального партнера, пояснив Джіан Ґонґаза, директор відділу досліджень та розвитку служби І-Гармоні:

«Ми говоримо радше так: протилежності притягаються, але згодом зіштовхуються чолами. Не те, що партнери повинні бути абсолютно однакові у всьому. Лишу у тих аспектах, які для вас є найбільш важливими».

Мейкон Фардіс, який надає консультації психотерапевта парам, не дуже вірить у математичні алгоритми. Адже, каже він, лише 7% людей, відповідають на запитання анкети правдиво:

«Навіть якщо у них нема відвертого наміру збрехати чи опустити якусь інформацію, ми просто в реальності не ті люди, якими ми себе самі бачимо. Багато прикладів того, що люди на папері чи в онлайн виглядають як ідеальна пара, ідеальне співпадіння, а при зустрічі все виявляється не так.

Втім, Маріо таки скористався послугами сайту, де і знайшов Тамару, яку математичний алгоритм визначив як ідеальну партнерку для молодого чоловіка. У неї самої були упередження щодо користування послугами сайту знайомств, втім вона таки наважилась:

«По-перше, ви зустрічаєте багато людей, чимало тих, з якими у справжньому житті ви ніколи не зіткнетесь. При тому, якщо ви відчуваєте, що нема потягу до людини, у цій ситуації просто сказати відверто правду і продовжувати пошук».

Спочатку Маріо переживав, що Тамара була занадто схожа на нього. Втім, таки запропонував їй зустрітись, випити каву:

«Скоро вона замовила ще одну чашку, потім ще одну. Відтак ми вирішили щось поїсти. Нам було дуже комфортно».

«Наше перше побачення було таким природним. Ми просто весь час про щось говорили, не могли зупинитись. І так п’ять годин: вечеряли, спілкувались», – каже Тамара.

Все це сталося рік тому. Минулого місяця Маріо та Тамара одружились і зовсім не переймаються, що познайомились он-лайн.

Хоча наукові дослідження досі не підтверджують ефективності застосування математичних алгоритмів, коли йдеться про справі сердечні. За даними статистики, 20% одружених пар познайомились в Інтернеті. Дехто навіть називає сайти знайомств свахами ХХІ-го століття. Для Тамари та Маріо, так чи інакше, це був ідеальний спосіб знайти один одного, і вони щасливі.
XS
SM
MD
LG