Спеціальні потреби

До Тимошенко в СІЗО пустили інспекторів з Ради Європи


До Тимошенко в СІЗО пустили інспекторів з Ради Європи
До Тимошенко в СІЗО пустили інспекторів з Ради Європи

У Лук’янівське СІЗО, де утримують Юлію Тимошенко, нагрянули з перевіркою європейські інспектори. Представники Європейського комітету проти тортур стали першими європейцями, яких допустили до ув’язненої опозиціонерки. Зустрітися з екс-прем’єркою їм вдалося завдяки мандату на вільне відвідання затриманих, яким Єврокомітет із запобігання катуванням користується відповідно до європейської конвенції.

Візит був позаплановим і тривав понад дві години. Про це повідомив керівник групи захисників Тимошенко Сергій Власенко. Він розповів, що у складі делегації, яку очолював голова комітету Летиф Гусейнов, був також лікар.

За словами адвоката, представники єврокомітету були шоковані тим, що досі суд не давав дозволу на зустріч з ув’язненою нікому ні з українських, ані європейських політиків, і що до Тимошенко не пускають навіть родичів, якщо ті не мають статусу її захисників.

«Крім того, європейці були неприємно вражені тією «показухою», яку влаштувала пенітенціарна служба. Саме напередодні цього візиту Тимошенко вночі терміново перевели в медсанчастину, а сама зустріч відбувалася в приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби», – зазначив Власенко, слова якого цитує прес-служба партії «Батьківщина».

На думку захисника, члени делегації отримали повне уявлення про умови, в яких утримують Тимошенко, та про стан її здоров’я. За його словами, офіційний звіт про свої відвідини комітет пообіцяв оприлюднити невдовзі.

Натомість в українській міліції вже знають, що висновок буде позитивним. Як заявили у прес-службі Головного управління МВС, побаченим у Лук’янівському слідчому ізоляторі контролери залишилися задоволені. «Делегація ЄКПТ в цілому залишилась задоволена побаченим і відзначила, що умови утримання спецконтингенту значно покращились», – сказано у повідомленні.

Європейський комітет із запобігання катуванням є спеціальним органом Ради Європи. Нинішній візит його представників в Україну розпочався 29 листопада і триватиме до 6 грудня. Окрім Лук’янівського СІЗО, ревізори планують відвідати інші установи попереднього ув’язнення та виконання покарань, щоб перевірити дотримання Україною вимог Європейської конвенції щодо попередження жорстокого поводження і катувань. Востаннє делегація комітету відвідувала Україну 2009 року.

А тим часом у справі Тимошенко відбулася заміна судді. За один день до початку розгляду апеляційної скарги суддю-доповідача Ірину Горб замінили на Олену Ситайло. Чому відбулася така термінова ротація, залишається невідомим. У Блоці Юлії Тимошенко заміну судді напередодні судових слухань сприйняли з підозрою.

Як заявив перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов, новопризначена суддя апріорі не може ухвалити справедливе рішення, оскільки не знайома з матеріалами справи.

«Суддя, яка місяць вивчала справу, без будь-яких підстав законних, зрозумілих, замінена на зовсім нову людину, яка, зрозуміло, не зможе за добу вивчити справу, а зможе тільки зачитати папірець, який їй напишуть на вулиці Банковій», – заявив Турчинов.

Як він додав, несподівана заміна судді свідчить про оте, що напередодні засідання зі справою відбуваються маніпуляції.

Попередній розгляд апеляційної скарги Тимошенко на вирок у «газовій» справі розпочнеться зранку 1 грудня.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG