Спеціальні потреби

Індія приваблює найбільше закордонних інвесторів


Індія приваблює найбільше закордонних інвесторів

Торік Індія залучила рекордну кількість іноземних інвестицій. Закордонні вливання в цю країну впродовж року сягнули майже 50 мільярдів доларів. Хоча офіційні звіти свідчать про сповільнення розвитку економіки, Індія продовжує бути привабливим глобальним центром для інвестицій.

Більшість економічних новин в Індії протягом останнього року були невтішними – висока інфляція зберігалася, рупія знецінилася, фондовий ринок втратив майже чверть своєї вартості. Темпи зростання були переглянуті і знизились до 7%. Однак іноземні інвестори продовжують вірити у потенціал третьої за обсягом економіки в Азії. За перші 11 місяців 2011-го року прямі іноземні інвестиції становили 50 810 мільйонів доларів, на 13% більше, порівняно з попереднім роком.

Нещодавно американська корпорація «Старбакс» оголосила про плани у серпні відкрити свою першу кав’ярню в Індії. Вона планує розширити свою мережу в цій країні до 50 торгових точок. Експерти кажуть, що «Старбакс» хоче розширити свою діяльність в Азійсько-тихоокеанському регіоні, де економіка розвивається швидше, ніж у Сполучених Штатах.

Аналітики зазначають, що привабливим фактором для інвесторів залишається зростаючий середній клас Індії та дешева робоча сила. Індія залучає іноземні інвестиції у такі галузі, як автомобілебудування, телекомунікації, технології і лікарські засоби. Однак влада країни найбільше потребує іноземних вкладень у розвиток інфраструктури. У цей сектор Індія планує вкласти один трильйон доларів за найближчих п’ять років. Під час недавнього візиту до Сполучених Штатів міністр фінансів Індії закликав зарубіжні підприємства допомогти побудувати дороги, порти та електростанції у його країні.

Втім аналітики зазначають, що частина закордонних інвесторів все ж таки не поспішає в Індію через політичну нестабільність та відсутність реформ в цій країні.

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG