Спеціальні потреби

Імпічмент відбудеться за правилами партії Трампа: Республіканці у Сенаті відхилили пропозиції демократів щодо процесу


Голова Верховного суду Джон Робертс
Голова Верховного суду Джон Робертс

Сенат США, де більшість контролюють республіканці, заблокував ініціативи демократів щодо виклику свідків і представлення доказів на розгляді щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Це може бути ознакою того, що події будуть розвиватися в позитивному для Трампа ключі.

Сенатори заблокували три різних пропозиції лідера демократів Чака Шумера звернутись з вимогою до Білого дому, Держдепартаменту та Адміністративно-бюджетного управління про надання документів і інформації щодо контактів Трампа з Україною.

Правила, які сенатор Макконнелл та республіканці проштовхнули сьогодні через Сенат, створені для того, щоб захистити президента Трампа
Сенаторка-демократ Елізабет Воррен

Голоси законодавців, при голосуванні за це рішення, розподілились за партійною приналежністю: 53 голоси «за» при 47 «проти».

З таким же результатом сенатори відкинули вимогу направити повістку для дачі свідчень голові апарату Білого дому Міку Малвені.

Демократи закликають Сенат відсторонити Трампа з посади через його вимоги до України розслідувати діяльність свого політичного суперника, колишнього віце-президента Джо Байдена, а також через спроби перешкодити розслідуванню цього питання.

У грудні Палата представників Конгресу США, де більшість становлять демократи, піддала Трампа імпічменту, звинувативши його у зловживанні повноваженнями і перешкоджанні роботі Конгресу. Президент заперечує правопорушення зі свого боку.

У ніч на середу Сенат також затвердив порядок проведення розгляду імпічменту.

Процес демократів у Палаті представників заяняв 78 днів, і у перші 71 з них. Дональду Трампу не було дозволено мати захисника. Всі аргументи демократів про "справедливість" та "дотримання правил" варто відкинути
Марк Мідовс, конгресмен-республіканець


Відповідно до порядку, запропонованому лідером республіканської більшості Мітчем Макконнеллом, на вступні заяви сторін відводиться 48 годин - по 24 години для кожної сторони. Загалом на це піде шість днів. Попередній план передбачав більш жорсткий графік, коли кожна сторона отримувала по два дня. Крім того, Сенат погодився прийняти у якості свідчень документи з розслідування, проведеного Палатою представників США.

Схвалені правила розкритикувала демократка, кандидатка у президенти США, сенаторка Елізабет Воррен.
"Правила, які сенатор Макконнелл та республіканці проштовхнули сьогодні через Сенат створені для того, щоб захистити президента Трампа, а не для того, щоб гарантувати чесний та справедливий процес щодо імпічменту. Правила підтасовано", - заявила Воррен у Twitter.


Раніше Республіканська партія звинувачувала демократів в унеможливленні ними захисту президента Трампа на етапі розгляду питання імпічменту у контрольованій демократами Палаті представників Конгресу США.

"Процес (щодо імпічменту - прим. ГА) демократів у Палаті представників зайняв 78 днів, і у перші 71 з них Дональду Трампу не було дозволено мати захисника. Всі аргументи демократів про "справедливість" та "дотримання правил" варто відкинути і не сприймати серйозно", - твітував у вівторок конгресмен-республіканець Марк Мідовс.

Дивіться також: Українське гончарство внесли до Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Українське гончарство внесли до Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

XS
SM
MD
LG