Спеціальні потреби

Обама представив свій план імміграційної реформи


Президент Обама повідомляє про план імміграційної реформи
Президент Обама повідомляє про план імміграційної реформи

В четвер ввечері президент США Барак Обама виступив з телезверненням до країни і запропонував свій план імміграційної реформи. На початку своєї промови глава Білого дому відзначив, що американська нація за більш ніж 200-річну історію створювалася як нація іммігрантів. В цьому, за словами президента, завжди була її перевага, і це сформувало її динамічний і підприємливий характер.

«Проте зараз наша імміграційна система зруйнована, – сказав президент. – І це відомо кожному».

Це, за твердженням Обами, пов’язано, зокрема, з тим, що ряд американських підприємців використовує дешеву і незаконну працю нелегальних іммігрантів, а ті, в свою чергу, не бачать для себе і своїх сімей іншого виходу, ніж залишатися в тіні. Так, за словами президента, тривало десятиліттями, і десятиліттями же не робилося нічого кардинального, щоб змінити ситуацію.

Разом з тим, заявив президент, нові технології сьогодні дозволяють якісніше забезпечувати прикордонний контроль і, перш за все, на південних кордонах Сполучених Штатів. Тому тільки за останні 6 років кількість незаконних випадків переходу кордону скоротилося більш ніж наполовину. І цей рівень порушень кордону став найнижчим, починаючи з 1970-х років.

На жаль, зазначив президент, безрезультатними залишилися спроби домогтися міжпартійного компромісу в Конгресі, щоб провести законопроект, який дозволив би багатьом іммігрантам отримати офіційний статус: платити податки, законно працювати, а значить, робити більший внесок у розвиток американської економіки.

«І тепер, я як і раніше вважаю, що кращий спосіб вирішити цю проблему полягає у спільній роботі, щоб прийняти закон, який би відповідав здоровому глузду, – зазначив президент. – Але поки цього не сталося, є заходи, які, як президент, я маю законне право прийняти. Подібні заходи вже приймали до мене президенти – і демократи, і республіканці. І ці нові заходи допоможуть зробити нашу імміграційну систему імміграції чеснішою і справедливішою».

По-перше, як заявив президент, він буде домагатися надання додаткових ресурсів для прикордонних служб та правоохоронних органів, щоб вони могли поставити заслін незаконному пересіканню кордону і видворенню з країни порушників прикордонного режиму.

По-друге, Обама пообіцяв надати переваги для іммігрантів, які мають високу кваліфікацію, освіту і досвід ведення бізнесу, що має сприяти розвитку американської економіки.

По-третє, запевнив американський лідер, буде ухвалено рішення з приводу статусу мільйонів нелегальних іммігрантів, які вже живуть в США. Як сказав Обама, буде проведено чіткий вододіл між тими, хто наполегливо трудиться на благо країни і готовий дотримуватися її норми, і тими, хто веде злочинний спосіб життя. При цьому, йдеться не про автоматичне надання громадянства, а про звільнення від загрози депортації для тих, хто працює на благо країни, і чиї діти виросли тут і стали американцями.

«Я знаю, що деякі з критиків цих дій називають це амністією, – зазначив Обама. – Але це не так. Амністією є імміграційна система, яку ми маємо сьогодні, коли мільйони людей, що живуть тут, не платять податків або не живуть за загальноприйнятими нормами, в той час як політики використовують цю проблему, щоб залякати людей і отримувати голоси на виборах».

Обама зазначив, що всі дії, які він має намір вжити, носитимуть законний характер і перебувати в рамках повноважень глави держави. При цьому, додав президент, він як і раніше має намір працювати разом з представниками обох партій заради досягнення спільної мети – прийняття закону, який дозволить провести всеосяжну імміграційну реформу в ім’я майбутнього американців.

Завершуючи виступ, Барак Обама підтвердив свій план відвідати в цю п’ятницю штат Невада, де проживає значна частина нелегальних іммігрантів, і де президент візьме участь у громадських заходах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG