Спеціальні потреби

У МВФ прогнозують відновлення економіки України


У МВФ прогнозують відновлення економіки України
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

У МВФ прогнозують відновлення економіки України

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки наступного року і частково причиною такого сповільнення може бути криза в Україні. На тлі кращого, ніж передбачалося, відновлення економіки США, ріст азійських та європейських ринків сповільнився.

У кінці тижня банкіри та міністри фінансів 188 країн світу зберуться на щорічну зустріч МВФ та Світового банку в Вашингтоні, щоб обговорити як вирішувати нагальні проблеми світу. Але вже сьогодні в своїх прогнозах, МВФ заявив що російська економіка найближчим часом майже не ростиме, а от Україну може чекати суттєве економічне відновлення вже наступного року.

Геополітичні ризики є однією з прични сповільнення світової економіки, але негативний ефект від кризи в Україні насправді не поширюється далі її найближчих сусідів, каже директор Департамент досліджень МВФ Олівер Бланкард:

«Поки ми не бачимо, щоб криза в Україні мала суттєвий вплив на економіки країн світу. Вона позначилася лише на країнах, які безпосередньо уражені цим конфліктом і їх найближчих сусідах. Можливо лише по Німеччині, цифри показують що рівень впевненості там падає. Але поки це лише спекуляції».

Окрім України, найбільше від кризи на Донбасі постраждала сама Росія. Ріст російської економіки у цьому році зменшиться майже до нуля і швидкого виправлення ситуації для Москви МВФ не бачить, каже керівник Відділу досліджень МВФ Томас Гелблінґ:

«По Росії ми маємо ріст економіки цього року на 0.2 відсотка, наступного – 0.5 відсотка. Важко сказати що вплинуло більше на скорочення росту – чи ефект санкцій чи втрата довіри інвесторів – обидва фактори тут грають роль. У короткій перспективі, напруження конфлікту підірвало довіру інвесторів і зробило і без цього складний інвестиційний клімат ще гіршим. В майбутньому – ми не передбачаємо швидкої зміни ситуації. Ми вважаємо що санкції, чи очікування щодо посилення деяких санкцій в майбутньому – вплинуть на можливості міжнародних інвесторів брати участь в проектах у Росії».

А щодо України - Гелблінґ оптимістичний. В організації вважають, що наступного року криза вщухне, а економіка України почне відновлюватися:

«По Україні, наш прогноз не є такими песимістичними як інших організацій. Треба зазначити, що у тих умовах, в яких сьогодні є Україна – дуже важко робити будь-які передбачення. Відбувається суттєве скорочення цього року. Але є деякі підстави для оптимізму, що наступного року геополітична напруга спаде що створить передумови для можливого сильного відновлення економіки. Тож наш прогноз побудований на очікуванні, що геополітичне напруження наступного року зменшиться», зазначив керівник Відділу досліджень МВФ Томас Гелблінґ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG