Спеціальні потреби

МВФ погодив виділення Україні 17 мільярдів доларів допомоги-кредиту


Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард
Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард
У середу Виконавча рада Міжнародного валютного фонду ухвалила дворічну програму надання допомоги-кредиту Україні в розмірі 17 мільярдів доларів, щоб допомогти країні відновитися після кризи, яка триває вже кілька місяців.

Завдяки цьому рішенню Фонду, інші донори також зможуть надати обіцяні кошти у розмірі 15 мільярдів доларів, призначені для того, щоб допомогти Україні стабілізувати економіку після найважчих потрясінь з часу проголошення незалежності в 1991 році.

Рішення Ради МВФ, до складу якої входять представники 24 країн, у тому числі США і Росії, прокладає шлях для негайного виділення вкрай необхідних коштів уряду України - 3,2 мільярда доларів, завдяки яким уряд зможе виконати частину зобов'язань з обслуговування боргу і уникнути потенційного дефолту.

МВФ очікує від України проведення широкомасштабних реформ в енергетичному та фінансовому секторах, які передбачають, зокрема, підвищення цін на газ для вітчизняних споживачів. Уряд, який управлятиме країною до призначених на 25 травня президентських виборів, вже обіцяв підвищити ціни на газ більш ніж на 50 відсотків, починаючи з цього четверга.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард зазначила, що будуть проведені регулярні перевірки прогресу України у виконанні взятих на себе зобов’язань.
XS
SM
MD
LG