Спеціальні потреби

Українські студенти взяли участь у конкурсі молодих винахідників у Нью-Йорку


Уявіть світ, де технології допомагають вирішувати найскладніші проблеми. Така задача стоїть перед винахідникам, які брали участь у дев’ятому щорічному конкурсі «Imagine Cup», або українською – «Кубок натхнення». Це – найпрестижніший конкурс для студентів технічних професій. Він відбувається за підтримки компанії «Майкрософт».

Студент-математик Дейвид Хайден – напівсліпий. Він бачить зблизька екран комп’ютера, але не може занотувати жодного слова зі шкільної дошки через поганий зір. Девід та його однокурсники з Аризонського університету вирішили розв’язати цю проблему. Вони встановили портативну камеру, що обертається. Відео з камери миттєво з’являється на лівій частині комп’ютерного екрану, а на правій – Дейвид може робити нотатки.

«Це допоміжне обладнання дозволяє людям з поганим зором робити нотатки власноруч так само швидко і так само легко, як це роблять люди, які мають добрий зір. Ми віримо, що цей винахід допоможе людям з поганим зором отримати кращий доступ до освіти, заробітку та якості життя», – зазначає Дейвид.

Команда з України теж розробила проект для людей з особливими потребами. Завдяки спеціальній комп’ютерній програмі сліпі та глухі люди зможуть читати новини з Інтернету та навіть перевіряти повідомлення на Твіттері та Фейсбук. Програма переводить усю інформацію у вібрації, які люди зчитують з джойстика чи мобільного телефона. Команда власноруч розробила спеціальний контролер – зазначає капітан команди Дмитро Городницький:

«Він має вже шість вібромоторчиків. Користувач нашого програмного забезпечення кладе на нього руку і відчуває цілий символ брайля загалом у своїй руці. Ось видно, як він проходить по тексту і читає».

Окрім українців та американців у конкурсі «Imagine Cup» взяли участь винахідники з понад 180 країн. «Imagine Cup» – частина програми ООН «Розвиток тисячоліття». Її основна мета – забезпечити усіх людей планети початковою освітою, а ще зменшити голод та бідність у світі. Генеральний директор «Майкрософт» Стів Балмер каже, що цей конкурс, який проходить у Нью-Йорку, є фіналом всесвітніх змагань:

«Це нагадування для нас, що немає кордонів та меж для проектів. Інноваційні ідеї та важка праця можуть вплинути на розвиток суспільства».

Переможців конкурсу чекають як грошові, так і не грошові призи. Щоправда, чимало учасників конкурсу тут не лише заради подарунків. «Imagine Cup» – унікальна можливість прорекламувати свій винахід та знайти спонсора для його випуску та продажу. Наступний десятий, ювілейний конкурс «Imagine Cup» відбудеться у Сіднеї, Австралії.

XS
SM
MD
LG