Спеціальні потреби

ФАО: ріст цін на продукти черз війну в Україні, відчують майже в усьому світі


Вплив Російської війни проти України на світові ціни на продукти харчування.
Вплив Російської війни проти України на світові ціни на продукти харчування.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомляє, що індекс цін на продовольство з лютого по березень зріс на рекордні 12,6%, частково через потрясіння від війни в Україні.

«Останнім часом ціни на базові продукти харчування, такі як пшениця та рослинні олії, різко зростають, що створює надзвичайні витрати для світових споживачів, особливо для найбідніших», — зазначив генеральний директор ФАО Цюй Дунъю, в раді організації.

"На Україну та Росію припадає близько третини світового експорту пшениці, 20% кукурудзи та близько 80% експорту соняшникової олії. А такі країни як Єгипет і Ліван, імпортують понад 70% пшениці від двох ворогуючих держав. Вплив цього конфлікту відчують майже в усьому світі".

Він попередив, що вразливі споживачі та країни стикаються зі зниженням купівельної спроможності через зростання цін на продукти харчування та зростання цін на паливо.

Цюй Дунъю підкреслив, що зростають й ціни на добрива. Це може призвести до зменшення використання добрив та зниження врожайності.

Індекс цін на продукти харчування, створений у 1990 році, відстежує ціни на зернові, рослинні олії, м’ясо, молочні продукти та цукор.

Продуктовий магазин в Афінах, Греція, 16 лютого, 2022 р. ФОТО: AP Photo/Petros Giannakouris
Продуктовий магазин в Афінах, Греція, 16 лютого, 2022 р. ФОТО: AP Photo/Petros Giannakouris

Ціни на зернові, рослинні олії та м’ясо досягли історичних максимумів, також значно зросли й ціни на цукор та молочні продукти, - зявляє директор відділу торгівлі та ринків ФАО Бубекер Бен Белхассен. Індекс постійно зростав протягом 2021 року, частково через вплив пандемії COVID.

За словами, - Белхассена стрибок цін пов’язаний із низкою факторів, зокрема - несприятливі погодні умови, зростання цін на енергоносії та транспортні витрати, а також зростання цін на добрива та високий міжнародний попит.

«Це підвищувало ціни іще до війни в Україні», – розповідає Белхассен журналістам в Римі. «Перебої в експорті через конфлікт в Україні загострили і без того складну ситуацію, посилюючи тиск на ціни».

В ФАО кажуть, що перебої в експорті та втрати від російського вторгнення в Україну сколихнули ринок.

На Україну та Росію припадає близько третини світового експорту пшениці, 20% кукурудзи та близько 80% експорту соняшникової олії. В ФАО кажуть, що 50 країн світу розраховують щонайменше на 30% пшениці від Києва та Москви. А такі країни як Єгипет і Ліван, імпортують понад 70% пшениці від двох ворогуючих держав. Вплив цього конфлікту відчують майже в усьому світі.

Раніше уряд Камеруну заявив, що війна Росії проти України вже стала причиною дефіциту пшениці, який призвів до 40-відсоткового зростання цін на хліб.

Атака на Краматорськ: як відреагували на звірства Росії у Вашингтоні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

XS
SM
MD
LG