Спеціальні потреби

У США групу християнських радикалів залишать під вартою


Восьмеро членів радикального християнського угруповання Гутарі, яких було заарештовано минулого тижня у штаті Мічиган, залишатимуться за ґратами до часу судового розгляду їх справи. Таке рішення прийняв суд, зваживши на загрозу яку можуть становити ці люди. Члени групи вірили, що незабаром має відбутися фінальна битва між добром і злом, а вони на боці добра мають захищати заповіді Ісуса Христа. На стороні зла, на їх думку, виступають федеральний уряд та місцеві органи влади. Саме з ними, при потребі, збирались боротись члени воєнізованого формування Гутарі.

Конституція Сполучених Штатів дозволяє громадянам формувати озброєні групи самооборони для захисту своїх родин від зовнішнього ворога. У деяких випадках ці воєнізовані групи мають право захищати свої інтереси і від свавілля уряду.

За останній рік кількість так груп у США зросла на 250 відсотків і зараз налічує 512 формувань. Фахівці вважають, що кількість членів таких груп тепер збільшується саме через незадоволення урядом.

Працівник юридичного центру Марк Поток говорить:

«Вогонь ненависті розпалює сукупність факторів – демографічні зміни в країні, обрання чорношкірого президента, проблеми в економіці і високий рівень безробіття».

Більшість приватних воєнізованих груп відкриває свої веб-сторінки в Інтернеті, де відкрито закликають до насильства.

«Наш уряд вийшов з під контролю», – каже член такого угруповання.

Інформація, яку дізнаються слідчі про групу Гутарі, вражає навіть досвідчених агентів. Не чисельна організація з великим арсеналом зброї і ще більшими амбіціями.

Андреа Гарш, яка колись була заручена з лідером цієї групи Дейвидом Стоном, каже:

«Вони розвісили в кімнаті велику карту своєї власної країни. У ній були міста названі їхніми іменами…. Мене це вразило».

Відданість підпільній справі, члени групи не соромились показувати публічно. На фото з нещодавнього весілля одного з «бойовиків» видно автомати і уніформи напоготові, навіть тут.
Слідчі кажуть, що Кристофер Сіклес навіть убив свого кота, щоб подивитись, чи може він вбити когось, до кого він небайдужий.

Втім адвокати членів групи кажуть, їхні клієнти не порушили жодних законів. Говорить адвокат Генрі Шарґ:

«Все що ці люди робили, це просто багато розмовляли, любили одягати військову форму і бігати по лісу зі зброєю».

Члени інших збройних загонів поспішили відразу відмежовуватись від групи Гутарі. Мет Савіно, член угруповання Мічигану, каже що один із членів Гутарі, втікаючи від агентів Федерального бюро розслідування, подзвонив йому і попросив надіслати підкріплення. Савіно каже, що він натомість повідомив поліцію, де знаходиться втікач:

«Я не знав, за що їх заарештували і що вони зробили щось не так. І у такій ситуації виступати разом з ними проти федерального уряду… це трохи неправильно.

До завершення слідства члени формування Гутарі сидітимуть під арештом. Максимально їм загрожує довічне ув’язнення за намір застосувати зброю.


XS
SM
MD
LG