Спеціальні потреби

Юсов розповів, як РФ може отримувати Starlink


Супутникова інтернет-система Starlink встановлена поблизу прифронтового міста Бахмут, Донецька область, 8 березня 2023 року. (Фото: REUTERS/Лісі Ніснер)
Супутникова інтернет-система Starlink встановлена поблизу прифронтового міста Бахмут, Донецька область, 8 березня 2023 року. (Фото: REUTERS/Лісі Ніснер)

Системи супутникового зв’язку Starlink надходять до Росії через треті країни, заявив 12 лютого в телемарафоні представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, повідомляє Радіо Свобода.

"Росія продовжує працювати через так званий паралельний імпорт, а по суті – контрабанду. І так, через треті країни, ми не будемо називати конкретні країни, інформація потребує уточнення, але Starlink – у вільному продажі на території РФ, на відкритих онлайн-майданчиках", – сказав він.

Тобто на дані пристрої і девайси окупанти роблять ставку. Звичайно, триває робота з нейтралізації цієї загрози. Ми зараз усі деталі розкривати не будемо. Ніхто не стверджує, що офіційно йде продаж Starlink росіянам
Андрій Юсов

Юсов вкотре зауважив, що порівняно з попереднім періодом зараз використання Starlink російськими силами на лінії фронту стало "більш системним і налагодженим". Він наголосив, що триває робота з "нейтралізації цієї загрози".

"Тобто на дані пристрої і девайси окупанти роблять ставку. Звичайно, триває робота з нейтралізації цієї загрози. Ми зараз усі деталі розкривати не будемо. Ніхто не стверджує, що офіційно йде продаж Starlink росіянам. Але сьогодні РФ – не лише держава-терорист номер один, а і держава-контрабандист номер один, тому так, це проблема, над якою сьогодні працюють", – сказав представник ГУР.

Напередодні Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтвердило використання Starlink російськими військами на окупованій території України.

Американський мільярдер Ілон Маск назвав ці повідомлення "помилковими", заявивши, що "американське аерокосмічне приватне підприємство SpaceX не продає Росії ці термінали".

У Starlink раніше заявили, що компанія SpaceX Ілона Маска, яка забезпечує роботу Starlink, "не веде жодних справ із російським урядом чи його військовими". У компанії додали: якщо дізнаються, що термінал Starlink використовується неавторизованою стороною чи стороною, яка перебуває під санкціями, то розслідують це і вживуть заходів для деактивації термінала в разі підтвердження.

Тим часом Кремль 12 лютого, заявив, що супутникова система Ілона Маска Starlink не була ані сертифікована для використання в Росії, ані офіційно поставлена в Росію, а тому не може там використовуватися, повідомляє Reuters.

У розмові з журналістами прессекретар Кремля Дмитро Пєсков сказав: "У нас це не сертифікована система, відповідно, вона не може сюди офіційно постачатися й офіційно не постачається. Відповідно, офіційно вона не може ніяк використовуватися".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG