Спеціальні потреби

Бойовики на сході України залякують медиків, грабують лікарні – правозахисники


Міжнародна правозахисна організація Вахта прав людини (Human Rights Watch) оприлюднила доповідь, в якій звинуватила бойовиків на сході України у порушенні законів війни, які забороняють погрожувати медичному персоналу, викрадати та знищувати медичне обладнання в лікарнях, перешкоджати цивільним особам отримувати медичну допомогу.

«Атаки проросійських бойовиків на медичні підрозділи і персонал становлять загрозу для хворих і тих, хто про них піклується. Це жахлива зневага до хворих і поранених, яка має бути негайно припинена», – заявила представниця Вахти прав людини у Європі та Центральній Азії Юлія Горбунова.

Фахівці Human Rights Watch також повідомляють про викрадення автомобілів швидкої медичної допомоги і використання їх для перевезення бойовиків.

За даними авторів доповіді, через застосування зброї загинули щонайменше двоє медичних працівників. Експерти Вахти прав людини кажуть, що необхідно провести розслідування, щоб визначити відповідальних за трагедію, додаючи, що бойовики також вдаються до викрадення медичного персоналу для надання допомоги їхнім пораненим бійцям. Відповідні випадки були зафіксовані в лікарні Калініна у Донецьку та Ленінській лікарні Слов’янська.

Фахівці повідомляють, що з червня 2014 року артилерійські снаряди і некеровані ракети вразили щонайменше п'ять лікарень на сході України.

«Керівництво збройних угрупованнь, пов'язаних з самопроголошеними «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою» мають притягнути підпорядкованих їм осіб до відповідальності за зловживання щодо медичного персоналу, об'єктів та пацієнтів», – зазначає Вахта прав людини.

Правозахисники вказують на те, що посягання на життя медиків і хворих в час військових конфліктів є грубим порушенням норм міжнародного законодавства і законів війни.

XS
SM
MD
LG